Nauka z grami komputerowymi

Tak często rodzice powstrzymują swoje dzieci od grania w gry komputerowe sugerując, że są one zbyt brutalne, zbyt nasączone seksem, wulgaryzmami oraz krwią. Często nie zauważają, że tak naprawdę gry komputerowe przyczyniają się do rozwoju ich pociech, w tym samym czasie zapewniając im godziny wspaniałej zabawy.

Nie tylko gry edukacyjne

Oczywiście, istnieje wiele gier komputerowych, które poświęcone są celom edukacyjnym. Mają za zadanie poprawić zdolność czytania, rozumienie zasad matematycznych, czy też poprawić pamięć poprzez zapamiętywanie wzorków na kartach. Jest to niezaprzeczalnie dobre rozwiązanie, które pozwala urozmaicić codzienną naukę każdego dziecka. Jednak na dłuższy okres czasu to przestanie działać. Może lepiej jest pozwolić dziecku grać w co tylko zechce i zobaczyć, czy przypadkiem nie jest to dla niego dobre rozwiązanie?

Grand Theft Auto, czy też Call of Duty to gry zdecydowanie brutalne. Głównym celem w nich jest zabijanie innych graczy, czy też po prostu komputerowych postaci. Dziecko zapoznane z tego rodzaju grami wcale jednak nie staje się automatycznie bardziej agresywne. Zamiast tego poprawia się jego zdolność kreatywnego myślenia, którą tak wielokrotnie musiał wykorzystać w wyjątkowo skomplikowanych misjach w GTA, czy CoD. Dzieci naprawdę potrafią odróżnić wirtualną rzeczywistość, od tej prawdziwej.

Przyjaciele z całego świata

Wspomniane już gry takie, jak GTA, czy CoD pozwalają na zawarcie znajomości z zarówno osobami z tego samego miasta, państwa, a nawet i z całego świata. A co za tym idzie, dziecko może poprawić swoje zdolności językowe oraz socjalne, każdego dnia rozmawiając z nowymi przyjaciółmi. W dobie cyfryzacji i tak kontakt międzyludzki coraz bardziej ogranicza się do portali społecznościowych oraz różnego rodzaju aplikacji mobilnych. Można się nawet pokusić o stwierdzenie, że gry komputerowe z dostępem do rozmowy przez mikrofon z innymi osobami zapewnia więcej kontaktu z innymi ludźmi, niż to robi Facebook, czy też Twitter.