TA STRONA UŻYWA COOKIE dla celów statystycznych i identyfikacyjnych. Korzystając z serwisu wyrażasz zgodę na umieszczanie cookie na twoim urządzeniu końcowym zgodnie z aktualnymi ustawieniami twojej przeglądarki.
OK, rozumiem.
Zamknij tą informacje.
zaloguj
zarejestruj
Serwis informacyjny dla mieszkańców i sympatyków Borówca
Wydarzenia, informacje, publicystyka
Liczba informacji : 54
czytam >>Sledziuha w Kamionkach Pan Piotr Rogaliński wraz z Małgorzatą Walkowiak ma przyjemność zaprosić wszystkich miłośników gitary oraz dobrej muzyki na koncert znakomitego gitarzysty i kompozytora Przemysława Śledzia występującego pod pseudonimem Sledziuha. 26 października(niedziela), godz. 18:00 REMIZA STRAŻACKA W KAMIONKACH Wstęp jest wolny Przemysława Śledzia to muzyk o wszechstronnych zainteresow ... Wydarzenia/Info., 2014-10-21, Czytano: 65 raz(y)
czytam >>Kultura w Borówcu Tym razem artykuł nie będzie traktował o kulturze osobistej Borówczan ;) Tym razem rzecz będzie o kulturze przez wielkie "K". W najblizszy weekend (11-12 października) będzie okazja do obcowania z kulturą tuż za miedzą własnej posesji. W świetlicy wiejskiej przy ul. Szkolnej 11 października o godz. 18:00 Piotr Rogaliński zaprasza Borówczan z przyjaciółmi na spotkanie z cyklu "No ... Wydarzenia/Info., 2014-10-07, Czytano: 209 raz(y)
czytam >>Symboliczne zakończnie sezonu rowerowego Przy pięknej jesiennej pogodzie i niewyobrażalnej frekwencji spotkali sie przy "starej szkole" entuzjaści turystyki rowerowej. Było nas 90-ciu. Powoli ale systematycznie zbliżamy sie do "setki". Z przyszkolnego placu z biedą mieszczącego wszystkich chętnych do odbycia wieńczącej sezon 2014 przejażdżki Borowieckim Ringiem Rekreacyjnym(BRR) udaliśmy sie barwnym peletonem w kierunku Drapałki. Z ... Publicystyka, 2014-10-06, Czytano: 113 raz(y)
czytam >>Podatek od nieruchomości w 2015 roku. W tym tygodniu, 24 września Radni Miejscy podjęli uchwałę o stawkach podatku od nieruchomości jakie będą obowiązywały w naszej gminie w przyszłym roku. Stawki podatku stosowane przy funkcji mieszkaniowej nieruchomości wyniosą w 2015 roku 75 groszy od 1m2 powierzchni budynku mieszkalnego 47 groszy od 1m2 powierzchni gruntu. Stawki wzrosną zatem o 1gr za każdy 1m2 w stosunku do ... Publicystyka, 2014-09-26, Czytano: 289 raz(y)
czytam >>Biesiada na koniec lata W minioną sobotę 13 września w Borówcu pożegnaliśmy lato doroczną imprezą pod tytułem "Biesiada na koniec lata". Mimo przesądnej daty, organizatorom dopisało szczęście. Pogoda była wyśmienita. Słoneczne popołudnie i ciepły wieczór sprzyjały plenerowej zabawie. Wielość i różnorodność atrakcji sprawiły, że każdy znalazł coś dla siebie. Dzieciaki były zachwycone przygotowanym przecz "Śpiewając ... Publicystyka, 2014-09-18, Czytano: 282 raz(y)
czytam >>Rowerem z Borówca na Jasną Górę Właśnie w tej chwili (19 sierpnia 13:00) podążają na Jasną Górę pielgrzymi z Borówca. 15 osób, wśród których są m.in proboszcz borówieckiej parafii ks. Grzegorz Gałkowski oraz p. Tomasz Grześlkowiak, radny miejski i niezawodny cyklista zbliżają się do Częstochowy. W dniu jutrzejszym dotrą na Apel Jasnogórski z bagażem przygód i trzema setkami kilometrów w nogach. Za pośrednictwe ... Wydarzenia/Info., 2014-08-19, Czytano: 335 raz(y)
czytam >>Zbiornik retencyjny - dokumenty W związku z ogromną ilością zapytań o inwestycją przy ulicy Szkolnej w Borówcu wystąpiłam na sesji w dniu 25.06.br z interpelacją . Odpowiedź na interpelację znajduje się Uzyskane dokumenty stanowią informację publiczną i mogą się Państwo z nimi zapoznać poniżej: 01) karta informacyjna przedsięwzięcia sporząd ... Publicystyka, 2014-08-16, Czytano: 613 raz(y)
czytam >>Ad vocem „Zbiornika retencyjnego” Po opublikowaniu na stronie poczytnego portalu „naszborowiec” krótkiego sprawozdania z wyjazdowego posiedzenia Komisji Planowania Przestrzennego Rady Miejskiej Kórnika, której jestem radnym, spadła na mnie groźba procesu sądowego. Otóż „bohater” tej publikacji mocą swego pełnomocnika Kancelarii Radcy Prawnego Agaty Dawidowskiej wezwał mnie do: 1. Zaniecha ... Publicystyka, 2014-08-13, Czytano: 427 raz(y)
czytam >>Zbiornik retencyjny vs architektura krajobrazu Tekst p. Tomasza Grześkowiaka (zamieszczony na portalu Nasz Borówiec ) dotyka jednego z największych problemów naszej miejscowości, jakim są bez wątpienia inwestycje wspomnianego w artykule mieszkańca. Przedsięwzięcie prowadzone na opisywanej łące to już niestety drugi przykład całkowitego braku szacunku tego inwestora dla krajobrazu, sytuacji przyrodniczej, a wreszcie wyczucia co pasuje ... Publicystyka, 2014-08-07, Czytano: 591 raz(y)
czytam >>Sesja Rady Miejskiej Pierwsza po jubileuszowej "pięćdziesiątce" sesja Rady Miejskiej w Kórniku zaowocowała dwoma jakże istotnymi dla Borowca uchwałami. W uchwale o zmianach w budżecie radni przeznaczyli kwotę 600 tys.złotych na pokrycie asfaltem pylącej nawierzchni ulic osiedla w obrębie ulic: Pod Lasem, Pod Borem, Głowna, Spółdzielcza. Głosowanie radnych było jednogłośne. Sytuacja mieszkańców tego osiedla ... Publicystyka, 2014-08-06, Czytano: 315 raz(y)
czytam >>Zbiornik retencyjny W dniu 28 lipca w Borówcu przy ul.Szkolnej odbyło się wyjazdowe posiedzenie Komisji Planowania Przestrzennego Rady Miejskiej Kornika. Przedmiotem była sprawa budowy zbiornika retencyjnego przez właściciela gruntów położonych po lewej stronie ulicy w kierunku Skrzynek przed przepustek wodnym rzeczki Głuszynka. Radni oraz mieszkańcy przybyli na spotkanie z inwestorem, zostali zapoznani z zak ... Publicystyka, 2014-07-31, Czytano: 523 raz(y)
czytam >>Pylista udręka Mieszkańcy Borówca choć na pewno nie tylko oni, doświadczają skutków kurzu, jaki podnosi się z drogi po każdy przejeździe samochodu. Niestety drogi mamy takie jakie mamy i długo jeszcze z tym problemem będziemy się borykali dążąc do Europy. ”Polskie drogi” synonim zacofania przed pierwszą, drugą i nie daj Boże trzecią wojną światową jest wciąż aktualny. Nie umiemy zbudować aut ... Publicystyka, 2014-07-08, Czytano: 488 raz(y)
czytam >>Czy mieszkamy w miejscu, które sobie wymarzyliśmy? Wtorkowe (24.06.2014) zebranie wiejskie, na którym zgromadziła się dość duża liczba mieszkańców (58 osób)., zdominowały dwa tematy: planowanie przestrzenne gminy oraz stan nawierzchni dróg odtwarzanych po pracach kanalizacyjnych.. Dlatego nie przypadkowe było zaproszenie pana Burmistrza Jerzego Lechnerowskiego oraz Kierownika Wydziału Planowania Przestrzennego Sławomira Lepczyńskiego ... Publicystyka, 2014-06-26, Czytano: 559 raz(y)
czytam >>Wyniki wyborów do Europarlamentu Wyniki głosowania do Parlamentu Europejskiego w Obwodowej Komisji Wyborczej w Borówcu przy ul. Szkolnej 2. Frekwencja wyborcza 39,61%. Uprawnionych 1588 wyborców. Głosowało 629 wyborców. Ważnych głosów oddano 612. Ugrupowanie polityczneuzyskanych głosów uzyskanych gło ... Publicystyka, 2014-05-26, Czytano: 308 raz(y)
czytam >>Hałas wokół nas. W listach nadsyłanych w ostatnim czasie do naszej redakcji pojawił się temat wszechobecnego hałasu w naszym otoczeniu. Bez wątpienia prace przy budowie kanalizacji spotęgowały niedogodności akustyczne w Borówcu, lecz nie to jest ich główną przyczyną. Od kliku lat obserwujemy znacząco zwiększony poziom hałasu w sezonie letnim. Nasi czytelnicy zwracają uwagę, że obok rosnącej liczby mies ... Publicystyka, 2014-05-21, Czytano: 551 raz(y)
czytam >>Kórnik wylęgarnią pomysłów II edycja festynu W najbliższą niedzielę 25 maja w naszej małej "stolicy" - Kórniku lokalnie działające stowarzyszenia i fundacje zaprezentują swoją działalność. Wydarzenie jest drugą edycją festynu pod hasłem "Gmina Kórnik Wylęgarnią Pomysłów". Pierwszy raz podobna impreza miała miejsce dwa lata temu i cieszyła się dużym powodzeniem wśród mieszkańców i gości naszej gminy. Tym razem impreza jest elementem ... Wydarzenia/Info., 2014-05-20, Czytano: 136 raz(y)
czytam >>Odjazdowy Bibliotekarz - relacja W sobotę, 10 maja w Kórniku po raz kolejny odbyła się akcja „Odjazdowy Bibliotekarz”. Mimo niesprzyjającej początkowo pogody na start, który miał miejsce o 10.30 przy ławeczce Wisławy Szymborskiej, przybyło kilkudziesięciu rowerzystów. Tegoroczna trasa prowadziła przez Pierzchno, Runowo, Drapałkę, Skrzynki i Borówiec do Mościenicy. Tam na uczestników rajdu czekali członkowie St ... Publicystyka, 2014-05-19, Czytano: 74 raz(y)
czytam >>Sezon rowerowy rozpoczęty. Kapryśna wiosna nie każdego dnia zachęca do jazdy rowerowej. Pierwszy maja był pogodowo odpowiedni by skorzystać z tej formy rekreacji na świeżym powietrzu. W pięknej scenerii amfiteatru przy kościele w Borówcu zebrali się amatorzy kolarstwa i nie tylko. Msza odprawiona przez kapelana rowerzystów ks.Grzegorza Gałkowskiego, zainaugurowała sezon turystyki, której przyświecać będzie przesłanie ... Publicystyka, 2014-05-06, Czytano: 71 raz(y)
czytam >>Radni życzliwi, płyty znikają! Marcowa sesja Rady Miejskiej Kórnika w wyniku głosowania nad uchwała dotycząca wniosku burmistrza o przeznaczenie środków na remont nawierzchni ul.Szkolnej w Borówcu, okazała się niepomyślna dla użytkowników tej drogi.Tylko pięciu radnych głosowało za tym wnioskiem. Minął miesiąc od tego głosowania i czternastu radnych stanęło na wysokości zadania! Podjęta uchwała , upoważnia bu ... Publicystyka, 2014-05-03, Czytano: 333 raz(y)
czytam >>Na rowery czas wsiadać! Kapryśna wiosna nie codzień pozwala na przejażdżki rowerowe. Wyznaczenie daty otwarcia "sezonu rowerowego 2014" na dzień 1-go maja daje, gwarancje skorzystania z tej przyjemności przy sprzyjającej aurze. Dlatego wszystkich amatorów turystyki rowerowej, dużych i małych, młodych i tych w kwiecie wieku zapraszam na "Zlot gwiaździsty " do Borówca. Mszą świetą, ktorą odprawi ks.Grz ... Wydarzenia/Info., 2014-04-15, Czytano: 187 raz(y)
czytam >>Relacja z zebrania wiejskiego. W dniu 25 marca odbyło się kolejne zebranie wiejskie; tym razem z udziałem nowej Pani sołtys Doroty Buchalskiej. Tradycyjnie jak co roku spotkanie rozpoczęło się sprawozdaniem z działalności sołtysa za rok ubiegły, które przedstawił pan Maciej Słowiński..W dalszej części został przedstawiony harmonogram wydatków oraz imprez cyklicznych na rok bieżący. Te punkty zebrania zazwyczaj są w pe ... Publicystyka, 2014-03-27, Czytano: 408 raz(y)
czytam >>15 Poznańska Drużyna Harcerek „Dzikie Gęsi” 15 Poznańska Drużyna Harcerek „Dzikie Gęsi” zaprasza na zbiórki w Borówcu! Jesteśmy prężnie działającą drużyną z różnych rejonów Poznania i okolic. Obecnie jest nas około 20. Działamy w trzech zastępach, jeden z nich w Borówcu. Co roku wyjeżdżamy na obóz letni, zimowisko, biwaki. Zapraszamy wszystkie dziewczyny w wieku 11-13 lat chętne sprawdzenia swoich sił na harc ... Publicystyka, 2014-03-12, Czytano: 203 raz(y)
czytam >>Po dziurawych płytach do siedziby gminy Mickiewiczowska liczba 44, która oznaczona była ostatnia sesja Rady Miejskiej Kornika, okazała się być złowieszcza dla nadziei, pokładanej w zapewnieniach burmistrza Lechnerowskiego, że doczekamy się w 2014 roku nowej nawierzchni ul.Szkolnej w Borowcu. Mimo, iż w projekcie korekty zmian do budżetu na 2014 rok, znalazła się propozycja wydatkowania kwoty 800 tys. zł. to radni siła 10 przeci ... Publicystyka, 2014-02-28, Czytano: 372 raz(y)
czytam >>Wywiad z nowym sołtysem Zgodnie z wcześniejszą zapowiedzią prezentujemy wywiad przeprowadzony z nowo wybranym sołtysem wsi Borówiec, panią Dorotą Buchalską. Redakcja naszborowiec.pl (NB): Pani Doroto, przede wszystkim zacznę od gratulacji z okazji wyboru na sołtysa. Mieszkańcy poznali już Pani imię i nazwisko, ale z pewnością interesuje ich również to, kim Pani jest i co robi na co dzień. Czy zatem mo ... Publicystyka, 2014-02-21, Czytano: 611 raz(y)
czytam >>Pożar w Runowie Szanowni Państwo Wieczorem 1 lutego br. w Runowie spalił się dom państwa Marii i Jerzego Majchrzaków. Mimo, że pożar gasiło 37 strażaków nie udało się niczego uratować. Na szczęście nie było ofiar w ludziach, ale państwo Majchrzakowie w kilka chwil stali się bezdomnymi, a jedyne co im zostało to to co mieli na sobie. Do tej pory rodzina żyła skromnie, utrzymując się z pensji pana Jerzego ... Publicystyka, 2014-02-18, Czytano: 277 raz(y)
czytam >>Nowy sołtys w Borówcu. Z prawie tygodniowym opóźnieniem informujemy o wynikach wyborów sołtysa naszej miejscowości. Przerwa urlopowa naszej redakcji :) niefortunnie zbiegła się z tym wydarzeniem. Wolą Zebrania Wiejskiego sołtysem wsi Borówiec została wybrana Pani Dorota Buchalska, dotychczasowa członkini Rady Sołeckiej. Krótkie sprawozdanie z wyborów przesłał do naszej redakcji Pan Tomasz Grześkowiak: " ... Publicystyka, 2014-02-03, Czytano: 496 raz(y)
czytam >>Czy w 2014 znikną betonowe płyty z ul.Szkolnej? Od lat fragment drogi na styku Borówca i Skrzynek utwardzony jest betonowymi płytami. Rozwiązanie to sprawdzało się zapewne w latach 70-tych i 80-tych poprzedniego wieku. Dzisiaj ten szlak drogowy jest znacznie bardziej uczęszczany. Kilka lat temu przy okazji przebudowy drogi nr 11 (obecnie S11) zmodernizowano również drogę wiodącą wzdłuż S11 oraz położono asfalt na ul. Leśnej w Skrzynka ... Publicystyka, 2014-01-23, Czytano: 486 raz(y)
czytam >>Wybory sołtysa W dniu 28 stycznia 2014 o godz. 19.00 odbędą się wybory sołtysa wsi Borówiec Wybory przeprowadzone będą w czasie Zebrania Wiejskiego w świetlicy przy ul. Szkolnej 2 w Borówcu. Zarządzenie burmmistrza w tej sprawie poniżej. ... Wydarzenia/Info., 2014-01-15, Czytano: 281 raz(y)
czytam >>Trzeci turniej szachowy w Borówcu Zapraszamy wszystkich na trzeci turniej szachowy w Borówcu. 24 stycznia 2014 (piątek) g 17.15 Świetlica wiejska (Borówiec, ul. Szkolan 2) Tym razem odbędzie się on w świetlicy wiejskiej w godzinach popołudniowo-wieczornych. Nagrody główne - puchary - ufundował na ten turniej sołtys Borówca pan Maciej Słowiński, ale wręczać je będzie prawdopodobnie już nowo wybrany sołtys; ponadto wszy ... Wydarzenia/Info., 2014-01-14, Czytano: 97 raz(y)
czytam >>Bezkrólewie Po szaleństwach sylwestrowej nocy weszliśmy w Nowy 2014 Rok. Zastanawiamy się nad tym czym zaowocują kolejne dni. Pozostają już tylko 364 kartki nowego kalendarza. Z ostatnim dniem minionego roku upłynęło urzędowanie p.sołtysa Macieja Słowinskiego, po tym jak na ręce burmistrza Lechnerowskiego złożył rezygnację z pełnionej funkcji. Do wypełnienia kadencji, na którą został wybrany przez Z ... Publicystyka, 2014-01-02, Czytano: 348 raz(y)
czytam >>Demokracja bezpośrednia I edycja „Budżetu Obywatelskiego” już za nami. Zwyciężył projekt nr.19, potocznie nazwany „Kamionki – trasa pieszo rowerowa łącząca Kamionki, Szczytniki, Koninko, której pomysłodawcą jest p.Kazimierz Głuch. Gdy podzieliłem się tą informacją z kol. radnym to wyczułem, że posmutniał…. Osobiście wyrażam swoje zadowolenie z takiego wyniku i proszę nie n ... Publicystyka, 2013-12-13, Czytano: 287 raz(y)
czytam >> Sołtys Borówca rezygnuje z funkcji. Wczoraj do naszej redakcji dotarła informacja o rezygnacji pana Macieja Słowińskiego z funkcji sołtysa wsi Borówiec. Wniosek o rezygnacji dotarł już do Ratusza w Kórniku. Pan Maciej Słowiński przestanie pełnić swoją funkcję z końcem grudnia tego roku. Od 1 stycznia mamy więc w Borówcu „bezkrólewie” Jeszcze wczoraj redakcji udało się przeprowadzić krótki wywiad z p. Słowińsk ... Publicystyka, 2013-12-10, Czytano: 667 raz(y)
czytam >>A zwycięzcą jest ... PROJEKT NR 19 Ogółem w II turze oddano 6295 głosów Projekt nr 19 zdobył 2100 głosów Szczegóły zadania nr 19: TYTUŁ Ścieżka pieszo - rowerowa łącząca Kamionki - Szczytniki - Koninko Koninko ul. Lazurowa, Szczytniki ul. Jeziorna, Kamionki ul. Mostowa OPIS ZADANIA: Budowa ścieżki pieszo-rowerowej łączącej trzy wsie Kamionki – Szczytniki – Koninko. Wytyczenie przebi ... Wydarzenia/Info., 2013-12-06, Czytano: 363 raz(y)
czytam >>Gramy dalej…. Zakończona I tura głosowania - zgłoszonych projektów do budżetu gminy Kórnik na 2014 rok w I edycji "Budżetu Obywatelskiego" pozwoliła na wyłonienie 20-tu pomysłów jakie zostały zakwalifikowane do udziału w tym przedsięwzięciu. Dwa projekty dotyczące Borówca a więc :wiata przy budynku „starej szkoły” oraz oświetlenie ul.Wrzosowej zyskały poparcie i przeszły do II tury. Pierws ... Publicystyka, 2013-11-19, Czytano: 222 raz(y)
czytam >>Niepodległość Daleko nam do Warszawy i na szczęście nie targają nami zaprezentowane tam emocje przy okazji obchodów "Dnia Niepodległości". Godnie w spokoju i zadumie uczestniczyłem okolicznościowych spotkaniach w trakcie, których uczczono pamięć wszystkich patriotów walczących o naszą wolność i niepodległość. W kościołach w Borówcu i Robakowie mszami uświetniono obchody Dnia 11 Listopada. W Bo ... Publicystyka, 2013-11-11, Czytano: 122 raz(y)
czytam >>Budżet Obywatelski vox populi vox dei czyli czego pragną obywatele gminy Kórnik Inicjatywa burmistrza Jerzego Lechnerowskiego, przeznaczenia kwoty 500 000zł wydzielonej z budżetu gminy w roku 2014 na jej rozdysponowanie przez mieszkańców, spotkała się z życzliwym przyjęciem radnych i wręcz spontanicznym samych mieszkańców .Nic przecież tak bardzo nie zadowala, jak możliwość osobistego zadecydowania o swoich wydatkach .Pieniądze budżetowe to przecież pieniądze każdego ... Publicystyka, 2013-10-31, Czytano: 246 raz(y)
czytam >>Pół miliona do wzięcia! Budżet Obywatelski Gminy Kórnik 2014 Budżet Obywatelski Gminy Kórnik (BOGK) to wydzielona mocą zarządzenia burmistrza część ogólnego budżetu gminy. W 2014 roku wartość budżetu wyniesie pół miliona złotych. Celem stworzenia takiego instrumentu jest włączenie mieszkańców gminy do współdecydowania o przeznaczeniu wspólnych pieniędzy. Nie wchodząc w szczegóły mechanizm BO wygląda tak: mieszkańcy najpierw zgłaszają propozycje wyda ... Publicystyka, 2013-10-27, Czytano: 321 raz(y)
czytam >>Zakończenie sezonu rowerowego na Borówieckim Ringu W promieniach jesiennego słońca ale w przejmującym chłodzie spotkaliśmy się tradycyjnie przy "starej szkole" w Borówcu by rajdem po BRR zakończyć sezon 2013.Program został dzięki inicjatywie p.sołtysa Macieja Słowińskiego wzbogacony o zwiedzanie oczyszczalni ścieków ,która z pompą została oddana do użytku 15 pażdziernika. Zimno nie zachęciło do licznego uczestnictwa i w gronie raptem 11 o ... Wydarzenia/Info., 2013-10-25, Czytano: 197 raz(y)
czytam >>Oczyszczalnia po modernizacji nowoczesność w każdym calu! We wtorek 15.10.2013 nasza redakcja miała możliwość uczestniczyć w otwarciu oczyszczalni ścieków mieszczącej się w Borówcu, w rejonie ul. Szkolnej. Uroczyste otwarcie obiektu po jego modernizacji trwającej od 2010 roku zgromadziło grupę kilkudziesięciu osób. Byli obecni przedstawiciele zarządu Aquanetu - głównego inwestora naszej nowej perełki technologicznej, był p. Burmistrz Kórnika ... Publicystyka, 2013-10-16, Czytano: 443 raz(y)
czytam >>Wspomnienie lata. Wprawdzie mamy już kalendarzową jesień, ale piękne słońce przypomina nam, że jeszcze niedawno cieszyliśmy się gorącym latem. Zaledwie kilkanaście dni temu (14.09.2013) żegnaliśmy je „Biesiadą na koniec lata”. Impreza ta już od pięciu lat gości w Borówcu i co roku zyskuje nowych zwolenników. Jest zwieńczeniem dwumiesięcznego okresu wakacyjnych przygód. W tym roku miłośnicy ws ... Publicystyka, 2013-10-03, Czytano: 223 raz(y)
czytam >>Mostek na ringu naprawiony Strażakom OSP Kamionki w imieniu braci kolarskiej korzystającej z uroków jazdy po Borówiecki Ringu Rekreacyjnym (BRR) pragnę złożyć podziękowania za "wyrychtowanie" mostku nad rzeką Głuszynka. Znów można bezpiecznie przeprawić się na druga stronę. Oby więcej nie powtórzył się akt wandalizmu utrudniający jazdę i spacer na ringu. ... Wydarzenia/Info., 2013-09-28, Czytano: 240 raz(y)
czytam >>Ważny komunikat AQUANET Budowa kanalizacji BUDOWA KANALIZACJI SANITARNEJ WRAZ Z PRZYŁĄCZAMI W BORÓWCU – ETAP II realizowana w ramach Projektu: „Uporządkowanie gospodarki wodno-ściekowej dla ochrony zasobów wodnych w Poznaniu i okolicach – etap I”, współfinansowanego przez Unię Europejską w ramach Programu Infrastruktura i Środowisko. Szanowni Państwo! W związku z realizacją Krajowego Programu ... Wydarzenia/Info., 2013-09-24, Czytano: 660 raz(y)
czytam >>Czy nikogo to nie obchodzi? W ubiegły piątek 20 września odbyło się kolejne zebranie wiejskie. Liczba osób w nim uczestniczących była powalająca – 13 ( Borówiec liczy ok. 2000). Tak niska frekwencja nasuwa wiele pytań. Czy mieszkańcy nie są zainteresowani sprawami swojej wsi, a może są po prostu zadowoleni z obecnego stanu i nie mają żadnych wątpliwości ani pytań. Trochę trudno w to uwierzyć, zważywszy choćby n ... Wydarzenia/Info., 2013-09-23, Czytano: 412 raz(y)
czytam >>Święto Rowerzystów w Borówcu Mają swego Kapelana motocykliści w osobie ks.Edy Jaworskiego z parafii w m.Gułtowy doczekali się i rowerzyści opiekuna duchowego. W dniu 15-tego września prawie na zakończenie sezonu rowerowego odbyła się msza w amfiteatrze przy kościele pw. Matki Bożej Królowej Rodzin w Borówcu. Po jej zakończeniu nastąpiło symboliczne pasowanie ks. Grzegorza Gałkowskiego na "Kapelana Rowerzystów". W oko ... Wydarzenia/Info., 2013-09-19, Czytano: 167 raz(y)
czytam >>Zmiana na trasie BRR W wyniku zmian własnościowych gruntów, nastapiła zmiana przebiegu BRR w jego południowym fragmencie. Po wyjeździe z ul. Ładnej, skręcamy w lewo w ul. Kempingową i śladem "SZLAKU CZERWONEGO" kierujemy się do miejsca gdzie na dębie zawieszony jest krzyż wotywny, skręcamy w prawo w kierunku "WIELKICH PÓŁ" i dalej już tak jak znakowany jest BRR. Trasa przebiegu po tej korekcie wynosi 16,7 km. ... Wydarzenia/Info., 2013-08-13, Czytano: 356 raz(y)
czytam >>Pobocze przy ul. Szkolnej 25 maja 2013 zwróciłem sie pismem adresowanym do Burmistrza Kórnika w sprawie umocnienia pobocza ul.Szkolnej w sposób umożliwiający bezpieczny ruch pieszych i rowerzystów .Takie zobowiązanie mieszkancy wymogli na Burmistrzu podczas zebrania wiejskiego 7-go marca br. Brak odwodniajacej instalacji drogowej tej ulicy uniemożliwia budowę chodnika stąd umocnienie pobocza jest namiastką zapewnie ... Wydarzenia/Info., 2013-08-13, Czytano: 162 raz(y)
czytam >>List do Burmistrza Drodzy mieszkańcy poniżej publikuję treść listu jaki przekazałem na ręce p. burmistrza Jerzego Lechnerowskiegp w dniu 23.maja 2013 roku. Szanowny Pan Burmistrz Mając na uwadze Pańską deklaracje złożoną na Zebraniu Wiejskim w dniu 7.03.2013 w Borówcu i niespełnione zamierzenie inwestycyjne w roku 2012 dla Borówca w postaci chodnika wzdłuż ul.Szkolnej niniejszym wnoszę co następuje: ... Publicystyka, 2013-05-25, Czytano: 282 raz(y)
czytam >>Majówka na rowerze! Termin rozpoczęcia sezonu rowerowego - 2013 na Borowieckim Ringu Rekreacyjnym z uwagi na opózniającą się się wiosnę czy może raczej wydłużającą się zimę, został przesunięty na 1-go maja. Było sporo obaw czy frekwencja dopisze bo "long weekend" wyzwolił u wielu potrzebę podróżowania zdala od miejsca zamieszkania. Okazały się one zbędne. Ustanowiony został nowy rekord uczestnictwa. Przy "starej szk ... Publicystyka, 2013-05-08, Czytano: 263 raz(y)
czytam >>Kajakiem po kórnickich jeziorach. U progu sezonu turystycznego powstał pomysł stworzenia kolejnej atrakcji w naszej gminie, która służyć będzie mieszkańcom oraz przyciągnie turystów i miłośników aktywnego wypoczynku. Obok powstałych nie tak dawno szlaków rowerowych: Pierścienia Kórnickiego i Borówieckiego Ringu Rekreacyjnego, obok różnokolorowych szlaków pieszych i ścieżek edukacyjnych dwaj Panowie - miłośnicy wodnej turystyki pro ... Publicystyka, 2013-04-09, Czytano: 405 raz(y)
czytam >>Nowe możliwości w naszymborówcu Właśnie uruchomiliśmy nową funkcjonalność naszego serwisu - komentarze do artykułów. Każdy zarejestrowany użytkownik ma teraz możliwość skomentowania akrtykułu, który został opublikowany w serwisie. Dozwolona długość komentarza to 1000 znaków. Komentarz to prosta w formie wypowiedź, która powinna odnosić się do treści komentowanego artykułu. Regulamin platformy dataonline.pl, której naszborowi ... Publicystyka, 2013-04-01, Czytano: 250 raz(y)
czytam >>Lekcja demokracji - lekcja pokory. Zebrania wiejskie zgodnie z Ustawą o Samorządzie Gminnym są zgodnie z art.36 w/w ustawy są najwyższą władzą uchwałodawczą wsi. Zgodnie ze statutem sołectwa, sołtys zwołuje zebranie wiejskie conajmniej dwa razy w roku. W dniu 7 marca odbyło się takie zebranie, w którym udział zaznaczyło swymi podpisami na liscie obecności 40 mieszkańców Borówca. Jest to liczba niespotykana do tej pory na ta ... Publicystyka, 2013-03-13, Czytano: 256 raz(y)
czytam >>O czym się mówi? W czwartek 7 marca o godz. 19.00 odbyło się kolejne zebranie wiejskie z udziałem burmistrza p. Jerzego Lechnerowskiego oraz kilku radnych gminy Kórnik. Jak co roku o tej porze sołtys p. Maciej Słowiński przedstawił sprawozdanie z działalności sołectwa za rok ubiegły; nastąpiło zatem rozliczenie funduszy sołeckich oraz realizacji zadań zaplanowanych na rok 2012. Szczegóły tego ... Publicystyka, 2013-03-09, Czytano: 574 raz(y)
czytam >>Zapisz się na powiadomienia Mieszkańcy Borówca i okolic! Internetowy serwis informacyjny naszborowiec.pl jest z Państwem już od 8 lat. Znajdziecie w nim Państwo wiele cennych informacji na temat naszej okolicy, publicystykę, zapowiedzi wydarzeń, bieżące informacje a także ogłoszenia sołeckie publikowane bezpośrednio przez naszego sołtysa p. Macieja Słowińskego, dzięki temu systematycznie odwiedzając "naszborówiec" ... Wydarzenia/Info., 2013-02-25, Czytano: 284 raz(y)
czytam >>1 lutego 2005 - Zaczynamy Pierwszym wydarzeniem jakie nieskromnie chciałem odnotować w naszym serwisie jest ... jego powstanie. Serwis jest całkowicie niezależną witryną, która mam nadzieje stanie się naszym wirtualnym miejscem spotkań i źródłem aktualnych informacji dotyczących naszej wsi - Borówca. Witryna zawiera wiele pomocnych w codziennym życiu informacji, które będą aktualizowane i uzupełniane. Ten serwis jest ... Wydarzenia/Info., 2005-02-01, Czytano: 388 raz(y)
Od 26 października 2008 roku czytelnicy serwisu zlożyli już 359377 wizyt.
© 2005-2014 DataOnline wydawca serwisu naszborowiec.pl