TA STRONA UŻYWA COOKIE dla celów statystycznych i identyfikacyjnych. Korzystając z serwisu wyrażasz zgodę na umieszczanie cookie na twoim urządzeniu końcowym zgodnie z aktualnymi ustawieniami twojej przeglądarki.
OK, rozumiem.
Zamknij tą informacje.
zaloguj
zarejestruj
Serwis informacyjny dla mieszkańców i sympatyków Borówca
ARCHIWUM wydarzenia, informacje, publicystyka, sport, samorząd pod lupą
Liczba informacji : 293
czytam >>KOLĘDUJEMY z kozą, bocianem i resztą inwentarza. W imieniu organizatorów zapraszamy na kolejne spotkanie z cyklu "Nowe Lekcje w Starej Szkole" Tym razem ZAKOLĘDUJEMY z kozą, bocianem i resztą inwentarza (przecież mieszkamy na wsi) 3 stycznia, godz.19 Stara Szkoła w Borówcu, ul. Szkolna 2 Zmierzymy się ze Starym Rokiem i zaprosimy Nowy. A potem pośpiewamy kolędy. Zabierzcie śpiewniki z kolędami ... Wydarzenia/Info., 2014-12-27, Czytano: 181 raz(y)
czytam >>Nowe Lekcje w Starej Szkole wieczór algierski Piotr Rogaliński i Stowarzyszenie Przyjazny Borówiec zapraszją na kolejne spotkanie z cyklu Nowe Lekcje w Starej Szkole. 22 listopada g. 18:00 Tym razem przeniesiemy się do rozpalonej słońcem Algierii by posłuchać opowieści o legendarnej postaci Nasredinie Hodji. Po tym świecie poprowadzi nas Hacen Sahraoui Hacen Sahraoui urodził się we Francji w rodzinie algierskich emigr ... Wydarzenia/Info., 2014-11-17, Czytano: 175 raz(y)
czytam >>Wyniki konsultacji społecznych Wyniki konsulatcji społecznych w sprawie podziału Borówca na dwa sołectwa: Oddano 444 głosy Za podziałem głosowało 377 osób 84.9% Przeciw podziałowi głosowały 63 osoby 14,2% Od głosu wstrzymały się 4 osoby 0.9% Wyniki wyborów samorządowych dla okregów Borówca (17 i 18) o godz. 7:00 nie były jeszcze wywieszone w lokalu wyborczym. ... Wydarzenia/Info., 2014-11-17, Czytano: 571 raz(y)
czytam >>Debata wyborcza w Kamionkach. Ad vocem. Poniżej polemika do artykułu "Debata wyborcza w Kamionkach bez cenzury. Blaski i cienie kandydatów" nadesłana do naszej redakcji przez kandydatów. Tomasz Grzeskowiak.(KWW Jerzego Lechnerowskiego) okręg wyborczy 18 Jest dobrym prawem człowieka mieć własne zdanie Tym bardziej zawrzeć je w felietonie, bo taką formę przybrało sprawozdanie z debaty autorstwa p.Rafała Likowskiego, z ... Publicystyka, 2014-11-11, Czytano: 315 raz(y)
czytam >>Debata wyborcza w Kamionkach bez cenzury. cz.II. Blaski i cienie kandydatów. Po krótkiej przerwie przyszedł czas na starcie tytanów, czyli debatę kandydatów na burmistrza miasta Kórnika. W szranki o stanowisko stanęli: dotychczasowy burmistrz Pan Jerzy Lechnerowski, Pan Maciej Brylewski mieszkaniec Kórnika, przedsiębiorca oraz Pan Filip Żelazny, radca prawny, kórniczanin zaledwie od 3 lat. W tej części organizatorzy przyjęli typową dla debaty formułę zadawania pyta ... Publicystyka, 2014-11-06, Czytano: 375 raz(y)
czytam >>Debata wyborcza w Kamionkach bez cenzury. cz.I. Blaski i cienie kandydatów. Jak mgnienie oka upłynęły kolejne cztery lata od poprzednich wyborów samorządowych. Nasze miejscowości: Borówiec, Kamionki i Szczytniki zyskały rzesze nowych mieszkańców, a nam przybyło lat. Za kilkanaście dni przed nami kolejna wyborcza decyzja, którą podejmiemy bogatsi o minione 4 lata doświadczeń, obserwacji i kontaktów z władzami mijającej VI kadencji. Tym razem w naszej gminie do obs ... Publicystyka, 2014-11-03, Czytano: 435 raz(y)
czytam >>Sledziuha w Kamionkach Pan Piotr Rogaliński wraz z Małgorzatą Walkowiak ma przyjemność zaprosić wszystkich miłośników gitary oraz dobrej muzyki na koncert znakomitego gitarzysty i kompozytora Przemysława Śledzia występującego pod pseudonimem Sledziuha. 26 października(niedziela), godz. 18:00 REMIZA STRAŻACKA W KAMIONKACH Wstęp jest wolny Przemysława Śledzia to muzyk o wszechstronnych zainteresow ... Wydarzenia/Info., 2014-10-21, Czytano: 170 raz(y)
czytam >>Kultura w Borówcu Tym razem artykuł nie będzie traktował o kulturze osobistej Borówczan ;) Tym razem rzecz będzie o kulturze przez wielkie "K". W najblizszy weekend (11-12 października) będzie okazja do obcowania z kulturą tuż za miedzą własnej posesji. W świetlicy wiejskiej przy ul. Szkolnej 11 października o godz. 18:00 Piotr Rogaliński zaprasza Borówczan z przyjaciółmi na spotkanie z cyklu "No ... Wydarzenia/Info., 2014-10-07, Czytano: 293 raz(y)
czytam >>Symboliczne zakończnie sezonu rowerowego Przy pięknej jesiennej pogodzie i niewyobrażalnej frekwencji spotkali sie przy "starej szkole" entuzjaści turystyki rowerowej. Było nas 90-ciu. Powoli ale systematycznie zbliżamy sie do "setki". Z przyszkolnego placu z biedą mieszczącego wszystkich chętnych do odbycia wieńczącej sezon 2014 przejażdżki Borowieckim Ringiem Rekreacyjnym(BRR) udaliśmy sie barwnym peletonem w kierunku Drapałki. Z ... Publicystyka, 2014-10-06, Czytano: 148 raz(y)
czytam >>Podatek od nieruchomości w 2015 roku. W tym tygodniu, 24 września Radni Miejscy podjęli uchwałę o stawkach podatku od nieruchomości jakie będą obowiązywały w naszej gminie w przyszłym roku. Stawki podatku stosowane przy funkcji mieszkaniowej nieruchomości wyniosą w 2015 roku 75 groszy od 1m2 powierzchni budynku mieszkalnego 47 groszy od 1m2 powierzchni gruntu. Stawki wzrosną zatem o 1gr za każdy 1m2 w stosunku do ... Publicystyka, 2014-09-26, Czytano: 382 raz(y)
czytam >>Zakończenie sezonu rowerowego Zgodnie z programem imprez Rady Sołeckiej Borówca w imieniu p. Sołtys Doroty Buchalskiej i swoim własnym mam zaszczyt zaprosić entuzjastów turystyki rowerowej na rajd symbolicznie kończący tegoroczny sezon rowerowy. Zbieramy się w sobotę 4 paźdzernikana o godz. 12.00. przy "starej szkole" w Borówcu. Odbędzie się tradycyjnie wspólna przejażdżka, po której przy ognisku posilaj ... Wydarzenia/Info., 2014-09-22, Czytano: 164 raz(y)
czytam >>Biesiada na koniec lata W minioną sobotę 13 września w Borówcu pożegnaliśmy lato doroczną imprezą pod tytułem "Biesiada na koniec lata". Mimo przesądnej daty, organizatorom dopisało szczęście. Pogoda była wyśmienita. Słoneczne popołudnie i ciepły wieczór sprzyjały plenerowej zabawie. Wielość i różnorodność atrakcji sprawiły, że każdy znalazł coś dla siebie. Dzieciaki były zachwycone przygotowanym przecz "Śpiewając ... Publicystyka, 2014-09-18, Czytano: 339 raz(y)
czytam >>Biesiada na koniec lata Program dnia: Sprzątanie Borówca (odbiór worków w szkole 10:00-11:00) 16:00 - 16:15 Finał turnieju tenisa stołowego o Puchar Stowarzyszenia Przyjazny Borówiec 16:15 – 17:45 Blok dziecięcy (atrakcje przeróżne) 17:45 – 18.30 Borówieckie talenty 18:15 – 19.15 Alligator Blues Band (standardy światowe) 19:15 - 20:00 Kapela ze wsi Borówiec (śpiewamy bies ... Wydarzenia/Info., 2014-09-09, Czytano: 341 raz(y)
czytam >>Rowerem z Borówca na Jasną Górę Właśnie w tej chwili (19 sierpnia 13:00) podążają na Jasną Górę pielgrzymi z Borówca. 15 osób, wśród których są m.in proboszcz borówieckiej parafii ks. Grzegorz Gałkowski oraz p. Tomasz Grześlkowiak, radny miejski i niezawodny cyklista zbliżają się do Częstochowy. W dniu jutrzejszym dotrą na Apel Jasnogórski z bagażem przygód i trzema setkami kilometrów w nogach. Za pośrednictwe ... Wydarzenia/Info., 2014-08-19, Czytano: 360 raz(y)
czytam >>Zbiornik retencyjny - dokumenty W związku z ogromną ilością zapytań o inwestycją przy ulicy Szkolnej w Borówcu wystąpiłam na sesji w dniu 25.06.br z interpelacją . Odpowiedź na interpelację znajduje się Uzyskane dokumenty stanowią informację publiczną i mogą się Państwo z nimi zapoznać poniżej: 01) karta informacyjna przedsięwzięcia sporząd ... Publicystyka, 2014-08-16, Czytano: 695 raz(y)
czytam >>Ad vocem „Zbiornika retencyjnego” Po opublikowaniu na stronie poczytnego portalu „naszborowiec” krótkiego sprawozdania z wyjazdowego posiedzenia Komisji Planowania Przestrzennego Rady Miejskiej Kórnika, której jestem radnym, spadła na mnie groźba procesu sądowego. Otóż „bohater” tej publikacji mocą swego pełnomocnika Kancelarii Radcy Prawnego Agaty Dawidowskiej wezwał mnie do: 1. Zaniecha ... Publicystyka, 2014-08-13, Czytano: 482 raz(y)
czytam >>Zbiornik retencyjny vs architektura krajobrazu Tekst p. Tomasza Grześkowiaka (zamieszczony na portalu Nasz Borówiec ) dotyka jednego z największych problemów naszej miejscowości, jakim są bez wątpienia inwestycje wspomnianego w artykule mieszkańca. Przedsięwzięcie prowadzone na opisywanej łące to już niestety drugi przykład całkowitego braku szacunku tego inwestora dla krajobrazu, sytuacji przyrodniczej, a wreszcie wyczucia co pasuje ... Publicystyka, 2014-08-07, Czytano: 640 raz(y)
czytam >>Sesja Rady Miejskiej Pierwsza po jubileuszowej "pięćdziesiątce" sesja Rady Miejskiej w Kórniku zaowocowała dwoma jakże istotnymi dla Borowca uchwałami. W uchwale o zmianach w budżecie radni przeznaczyli kwotę 600 tys.złotych na pokrycie asfaltem pylącej nawierzchni ulic osiedla w obrębie ulic: Pod Lasem, Pod Borem, Głowna, Spółdzielcza. Głosowanie radnych było jednogłośne. Sytuacja mieszkańców tego osiedla ... Publicystyka, 2014-08-06, Czytano: 344 raz(y)
czytam >>Nie bądź jeleń, weź paragon. Naczelnik Pierwszego Urzędu Skarbowego w Poznaniu informuje, że podobnie jak w latach poprzednich w okresie wakacji letnich 2014 ruszyła ogólnopolska akcja Ministerstwa Finansów ”Nie bądź jeleń, weź paragon”. W czasie kampanii społecznej kontrolerzy skarbowi będą sprawdzać prawidłowe ewidencjonowanie sprzedaży na kasach fiskalnych i przypominać o obowiązku wydawania par ... Publicystyka, 2014-07-31, Czytano: 142 raz(y)
czytam >>Zbiornik retencyjny W dniu 28 lipca w Borówcu przy ul.Szkolnej odbyło się wyjazdowe posiedzenie Komisji Planowania Przestrzennego Rady Miejskiej Kornika. Przedmiotem była sprawa budowy zbiornika retencyjnego przez właściciela gruntów położonych po lewej stronie ulicy w kierunku Skrzynek przed przepustek wodnym rzeczki Głuszynka. Radni oraz mieszkańcy przybyli na spotkanie z inwestorem, zostali zapoznani z zak ... Publicystyka, 2014-07-31, Czytano: 575 raz(y)
czytam >>Pylista udręka Mieszkańcy Borówca choć na pewno nie tylko oni, doświadczają skutków kurzu, jaki podnosi się z drogi po każdy przejeździe samochodu. Niestety drogi mamy takie jakie mamy i długo jeszcze z tym problemem będziemy się borykali dążąc do Europy. ”Polskie drogi” synonim zacofania przed pierwszą, drugą i nie daj Boże trzecią wojną światową jest wciąż aktualny. Nie umiemy zbudować aut ... Publicystyka, 2014-07-08, Czytano: 519 raz(y)
czytam >>Duszyczki na obozie sportowym Ledwo zaczęły się wakacje, a już Duszyczki i inne chętne dzieci wyjechały na obóz piłkarski zorganizowany przez Stowarzyszenie Wiara Lecha. Stacjonują w Schronisku Młodzieżowym nr 2 w Jarocinie, sąsiadującym z kompleksem sportowym Jarocin Sport. Chłopcy mają 2-3 treningi piłkarskie na boiskach naturalnych i boisku typu Orlik. Przewidziane są również zajęcia fitness ukierunkowane na sprawno ... Sport, 2014-07-02, Czytano: 154 raz(y)
czytam >>Czy mieszkamy w miejscu, które sobie wymarzyliśmy? Wtorkowe (24.06.2014) zebranie wiejskie, na którym zgromadziła się dość duża liczba mieszkańców (58 osób)., zdominowały dwa tematy: planowanie przestrzenne gminy oraz stan nawierzchni dróg odtwarzanych po pracach kanalizacyjnych.. Dlatego nie przypadkowe było zaproszenie pana Burmistrza Jerzego Lechnerowskiego oraz Kierownika Wydziału Planowania Przestrzennego Sławomira Lepczyńskiego ... Publicystyka, 2014-06-26, Czytano: 589 raz(y)
czytam >>Puchar Borówca Turniej w piłce nożnej 31 maja 2014 roku na boisku sportowym w Borówcu przy ulicy Szkolnej odbył się, po raz czwarty, turniej w piłce nożnej o Puchar Borówca. W turnieju wzięło udział 11 zespołów dziecięcych (w dwóch grupach wiekowych) oraz 9 drużyn dorosłych. Łącznie na boisku w Borówcu grało tego dnia w piłkę nożną blisko 200 osób. Jako pierwsze o godzinie 8:00 na boisko wybiegły dzieci z rocznika ... Sport, 2014-06-12, Czytano: 124 raz(y)
czytam >>Klasa sportowa w SP 1 w Kórniku W styczniu tego roku, za sprawą maila jednej z naszych czytelniczek p. Natalii, informowaliśmy o pomyśle utworzenia klasy sportowej w SP 1 w Kórniku, która stworzyłaby dla dzieci z naszej gminy szansę rozwijania swoich zainteresowań sportowych. W dniu wczorajszym p. Natalia ponownie napisała do naszej redakcji z dobrą nowiną, że ten projekt doczekał się realizacji i od przyszłeg ... Sport, 2014-06-04, Czytano: 136 raz(y)
czytam >>Rozgrywki ligowe Duszyczki Wiary Lecha Kolejka 16 W ostatni piątek nasi chłopcy rozegrali kolejny mecz ligowy w ramach rozgrywek WZPN. Tym razem przyszła kolej na Spójnię Strykowo, z którą gładko uporaliśmy się w pierwszej kolejce 19:0. Pełni wiary w kolejny sukces zawodnicy Wiary Lecha od samego początku ruszyli do zmasowanych ataków. Na listę strzelców trzykrotnie wpisał się Miłosz, swoje dwa trafienia dołożył Wiktor. Nie mniej trzeba p ... Sport, 2014-05-26, Czytano: 117 raz(y)
czytam >>Wyniki wyborów do Europarlamentu Wyniki głosowania do Parlamentu Europejskiego w Obwodowej Komisji Wyborczej w Borówcu przy ul. Szkolnej 2. Frekwencja wyborcza 39,61%. Uprawnionych 1588 wyborców. Głosowało 629 wyborców. Ważnych głosów oddano 612. Ugrupowanie polityczneuzyskanych głosów uzyskanych gło ... Publicystyka, 2014-05-26, Czytano: 318 raz(y)
czytam >>Hałas wokół nas. W listach nadsyłanych w ostatnim czasie do naszej redakcji pojawił się temat wszechobecnego hałasu w naszym otoczeniu. Bez wątpienia prace przy budowie kanalizacji spotęgowały niedogodności akustyczne w Borówcu, lecz nie to jest ich główną przyczyną. Od kliku lat obserwujemy znacząco zwiększony poziom hałasu w sezonie letnim. Nasi czytelnicy zwracają uwagę, że obok rosnącej liczby mies ... Publicystyka, 2014-05-21, Czytano: 584 raz(y)
czytam >>Kórnik wylęgarnią pomysłów II edycja festynu W najbliższą niedzielę 25 maja w naszej małej "stolicy" - Kórniku lokalnie działające stowarzyszenia i fundacje zaprezentują swoją działalność. Wydarzenie jest drugą edycją festynu pod hasłem "Gmina Kórnik Wylęgarnią Pomysłów". Pierwszy raz podobna impreza miała miejsce dwa lata temu i cieszyła się dużym powodzeniem wśród mieszkańców i gości naszej gminy. Tym razem impreza jest elementem ... Wydarzenia/Info., 2014-05-20, Czytano: 141 raz(y)
czytam >>Odjazdowy Bibliotekarz - relacja W sobotę, 10 maja w Kórniku po raz kolejny odbyła się akcja „Odjazdowy Bibliotekarz”. Mimo niesprzyjającej początkowo pogody na start, który miał miejsce o 10.30 przy ławeczce Wisławy Szymborskiej, przybyło kilkudziesięciu rowerzystów. Tegoroczna trasa prowadziła przez Pierzchno, Runowo, Drapałkę, Skrzynki i Borówiec do Mościenicy. Tam na uczestników rajdu czekali członkowie St ... Publicystyka, 2014-05-19, Czytano: 79 raz(y)
czytam >>Puchar Borówca Turniej w piłce nożnej Mieszkańcy Borówca i okolic, Sołtys i Rada Sołecka Borówca gorąco zapraszają dzieci i dorosłych do udziału w turnieju w piłce nożnej, który odbędzie się 31 maja 2014 r. na boisku przy ul. Szkolnej. PUCHAR BORÓWCA jest już stałym elementem wydarzeń naszej miejscowości. Dostarcza mnóstwo pozytywnej energii, moc wrażeń i wspaniałej zabawy. W chwili obecnej zgłosiło się już kilkanaście dru ... Sport, 2014-05-19, Czytano: 142 raz(y)
czytam >>Sezon rowerowy rozpoczęty. Kapryśna wiosna nie każdego dnia zachęca do jazdy rowerowej. Pierwszy maja był pogodowo odpowiedni by skorzystać z tej formy rekreacji na świeżym powietrzu. W pięknej scenerii amfiteatru przy kościele w Borówcu zebrali się amatorzy kolarstwa i nie tylko. Msza odprawiona przez kapelana rowerzystów ks.Grzegorza Gałkowskiego, zainaugurowała sezon turystyki, której przyświecać będzie przesłanie ... Publicystyka, 2014-05-06, Czytano: 77 raz(y)
czytam >>Radni życzliwi, płyty znikają! Marcowa sesja Rady Miejskiej Kórnika w wyniku głosowania nad uchwała dotycząca wniosku burmistrza o przeznaczenie środków na remont nawierzchni ul.Szkolnej w Borówcu, okazała się niepomyślna dla użytkowników tej drogi.Tylko pięciu radnych głosowało za tym wnioskiem. Minął miesiąc od tego głosowania i czternastu radnych stanęło na wysokości zadania! Podjęta uchwała , upoważnia bu ... Publicystyka, 2014-05-03, Czytano: 350 raz(y)
czytam >>Odjazdowy Bibliotekarz Lubisz jeździć rowerem? Uwielbiasz czytać? Chcesz połączyć obie pasje? Odjazdowy Bibliotekarz jest idealnym wydarzeniem dla Ciebie! Już w sobotę 10 maja wystartuje kolejny raz kórnicka edycja tej imprezy. Podczas rajdu bibliotekarze, czytelnicy i miłośnicy książek oraz rowerów, przejeżdżając przez Kórnik i okolice, będą mieli okazję przyjemnie i aktywnie spędzić wiosenne popołudnie w gro ... Wydarzenia/Info., 2014-05-03, Czytano: 114 raz(y)
czytam >>Wesołych Świąt Świąt pełnych radości, pogody, rodzinnego ciepła, zadumania nad tajemnica "Wielkiej Nocy", wszystkiego czego należy sobie wzajemnie życzyć by nasze życie było spokojne i godne w przede dniu nadchodzących Świąt Wielkanocnych Szanownym Czytelnikom "Naszegoborowca", wszystkim mieszkańcom Borówca tego jedynego miejsca na Ziemi oraz naczelnemu redaktorowi portalu Panu Rafałowi Likowskiemu, Weso ... Publicystyka, 2014-04-16, Czytano: 75 raz(y)
czytam >>Na rowery czas wsiadać! Kapryśna wiosna nie codzień pozwala na przejażdżki rowerowe. Wyznaczenie daty otwarcia "sezonu rowerowego 2014" na dzień 1-go maja daje, gwarancje skorzystania z tej przyjemności przy sprzyjającej aurze. Dlatego wszystkich amatorów turystyki rowerowej, dużych i małych, młodych i tych w kwiecie wieku zapraszam na "Zlot gwiaździsty " do Borówca. Mszą świetą, ktorą odprawi ks.Grz ... Wydarzenia/Info., 2014-04-15, Czytano: 193 raz(y)
czytam >>Znakowanie rowerów Pragnę zainteresować Państwa prewencyjną akcją prowadzoną przez Komendę Miejską Policji w Poznaniu: "Poznański rower - bezpieczny rower". Idea jest taka, aby mieszkańcy powiatu poznańskiego oznakowali swoje jednoślady. Dzięki oznakowaniu roweru i wprowadzeniu do systemu po ewentualnej kradzieży być może łatwiej będzie go odnaleźć. Ponadto, oznakowany rower może zniechęcić złodz ... Wydarzenia/Info., 2014-04-04, Czytano: 204 raz(y)
czytam >>Relacja z zebrania wiejskiego. W dniu 25 marca odbyło się kolejne zebranie wiejskie; tym razem z udziałem nowej Pani sołtys Doroty Buchalskiej. Tradycyjnie jak co roku spotkanie rozpoczęło się sprawozdaniem z działalności sołtysa za rok ubiegły, które przedstawił pan Maciej Słowiński..W dalszej części został przedstawiony harmonogram wydatków oraz imprez cyklicznych na rok bieżący. Te punkty zebrania zazwyczaj są w pe ... Publicystyka, 2014-03-27, Czytano: 418 raz(y)
czytam >>Suchary Cup 2014 "Duszyczki" Wiary Lecha W sobotę 15 marca w Suchym Lesie odbył się turniej piłkarski Suchary Cup 2014 dla dzieci do lat 10. Nasza drużyna Wiara Lecha „Duszyczki” jak zwykle dostarczyła nam mnóstwo emocji. Po zaciętych meczach, nasi chłopcy zajęli w grupie 3 miejsce, tracąc tym samym szansę na walkę w półfinale. Jak się później okazało, pierwszy mecz był kluczowy. O przegranej z późniejszym zwycięzcą t ... Sport, 2014-03-19, Czytano: 97 raz(y)
czytam >>Przy aptece wreszcie porządek Niedogodności jakich w minionym tygodniu doświadczyli pacjenci i klienci "Domu zdrowia" przy rondzie u zbiegu ulic Poznańskiej i Szkolnej już się skończyły. Firma p.Marka Kubiaczyka z Nekli wzorowo wykonała zlecenie właścicielki obiektu i wreszcie bez naruszania zasad ruchu drogowego można wyjechać z parkingu przylegającego do Apteki. Sporo czasu to trwało. Samochody wyjeżdżały stamtąd b ... Publicystyka, 2014-03-17, Czytano: 257 raz(y)
czytam >>15 Poznańska Drużyna Harcerek „Dzikie Gęsi” 15 Poznańska Drużyna Harcerek „Dzikie Gęsi” zaprasza na zbiórki w Borówcu! Jesteśmy prężnie działającą drużyną z różnych rejonów Poznania i okolic. Obecnie jest nas około 20. Działamy w trzech zastępach, jeden z nich w Borówcu. Co roku wyjeżdżamy na obóz letni, zimowisko, biwaki. Zapraszamy wszystkie dziewczyny w wieku 11-13 lat chętne sprawdzenia swoich sił na harc ... Publicystyka, 2014-03-12, Czytano: 234 raz(y)
czytam >>Red Box Junior Liga Halowa "Duszyczki" Wiary Lecha Po zimowej przerwie młodzi piłkarze Orłów Borówiec nareszcie rozpoczęli treningi na boisku Orlika. Tuż przed rozpoczęciem sezonu wiosennego nasi zawodnicy zdążyli 9 marca odebrać na ceremonii zakończenia Halowej Ligi Juniorów Red Box zdobyte przez siebie brązowe medale, tym razem występując pod szyldem Duszyczek Wiary Lecha. Zwycięzcą Ligi została drużyna Oranje Sport, która o jeden punkt w ... Sport, 2014-03-11, Czytano: 126 raz(y)
czytam >>Piłka nożna dla dzieci i młodzieży na Orliku Orły Borówiec / "Duszyczki" Wiary Lecha Serdecznie zapraszamy dzieci z Borówca i okolic na zajęcia piłki nożnej, odbywające się na naszym boisku Orlik przy ul. Szkolnej. Organizatorem zajęć jest KS Orły Borówiec, który współpracuje ze Stowarzyszeniem „Wiara Lecha” i w lidze juniorskiej występuje jako drużyna "Duszyczek" Wiary Lecha. Trenerem jest pan Piotr Borowski. Terminarz treningów: Wtorek godz. 17.30 rocznik ... Sport, 2014-03-06, Czytano: 209 raz(y)
czytam >>Po dziurawych płytach do siedziby gminy Mickiewiczowska liczba 44, która oznaczona była ostatnia sesja Rady Miejskiej Kornika, okazała się być złowieszcza dla nadziei, pokładanej w zapewnieniach burmistrza Lechnerowskiego, że doczekamy się w 2014 roku nowej nawierzchni ul.Szkolnej w Borowcu. Mimo, iż w projekcie korekty zmian do budżetu na 2014 rok, znalazła się propozycja wydatkowania kwoty 800 tys. zł. to radni siła 10 przeci ... Publicystyka, 2014-02-28, Czytano: 391 raz(y)
czytam >>Wywiad z nowym sołtysem Zgodnie z wcześniejszą zapowiedzią prezentujemy wywiad przeprowadzony z nowo wybranym sołtysem wsi Borówiec, panią Dorotą Buchalską. Redakcja naszborowiec.pl (NB): Pani Doroto, przede wszystkim zacznę od gratulacji z okazji wyboru na sołtysa. Mieszkańcy poznali już Pani imię i nazwisko, ale z pewnością interesuje ich również to, kim Pani jest i co robi na co dzień. Czy zatem mo ... Publicystyka, 2014-02-21, Czytano: 655 raz(y)
czytam >>Pożar w Runowie Szanowni Państwo Wieczorem 1 lutego br. w Runowie spalił się dom państwa Marii i Jerzego Majchrzaków. Mimo, że pożar gasiło 37 strażaków nie udało się niczego uratować. Na szczęście nie było ofiar w ludziach, ale państwo Majchrzakowie w kilka chwil stali się bezdomnymi, a jedyne co im zostało to to co mieli na sobie. Do tej pory rodzina żyła skromnie, utrzymując się z pensji pana Jerzego ... Publicystyka, 2014-02-18, Czytano: 292 raz(y)
czytam >>Nowy sołtys w Borówcu. Z prawie tygodniowym opóźnieniem informujemy o wynikach wyborów sołtysa naszej miejscowości. Przerwa urlopowa naszej redakcji :) niefortunnie zbiegła się z tym wydarzeniem. Wolą Zebrania Wiejskiego sołtysem wsi Borówiec została wybrana Pani Dorota Buchalska, dotychczasowa członkini Rady Sołeckiej. Krótkie sprawozdanie z wyborów przesłał do naszej redakcji Pan Tomasz Grześkowiak: " ... Publicystyka, 2014-02-03, Czytano: 514 raz(y)
czytam >>Powstaje dziecięcy chórek parafialny. Przy borówieckiej parafii Matki Bożej Królowej Rodzin zainicjowano kolejną próbę utworzenia chóru. Tym razem inicjatorzy zaprosili do udziału dzieci w wieku 7 do 12 lat. Wcześniejsza próba założenia chóru miała miejsce kilka lat temu. Wówczas chór zrzeszał osoby dorosłe. Niestety po pierwszych występach chór zaprzestał wtedy dalszej działalności. Być może tym razem uda się zebrać wysta ... Wydarzenia/Info., 2014-02-03, Czytano: 99 raz(y)
czytam >>Czy w 2014 znikną betonowe płyty z ul.Szkolnej? Od lat fragment drogi na styku Borówca i Skrzynek utwardzony jest betonowymi płytami. Rozwiązanie to sprawdzało się zapewne w latach 70-tych i 80-tych poprzedniego wieku. Dzisiaj ten szlak drogowy jest znacznie bardziej uczęszczany. Kilka lat temu przy okazji przebudowy drogi nr 11 (obecnie S11) zmodernizowano również drogę wiodącą wzdłuż S11 oraz położono asfalt na ul. Leśnej w Skrzynka ... Publicystyka, 2014-01-23, Czytano: 524 raz(y)
czytam >>Klasa sportowa w Kórniku? Jeżeli ktoś z Państwa nie ma jeszcze sprecyzowanych planów odnośnie tegorocznych ferii, a chciałby zapewnić swojemu dziecku trochę ruchu od 10 do 14 lutego w OAZIE, Międzyszkolny Uczniowski Klub Sportowy (MUKS) Poznań zaprasza na codzienne (od ok. godz. 14:00) bezpłatne zajęcia sportowe. Od początku tego roku szkolnego, również w OAZIE, odbywają się organizowane przez MUKS, otwarte bez ... Sport, 2014-01-20, Czytano: 224 raz(y)
czytam >>Wybory sołtysa W dniu 28 stycznia 2014 o godz. 19.00 odbędą się wybory sołtysa wsi Borówiec Wybory przeprowadzone będą w czasie Zebrania Wiejskiego w świetlicy przy ul. Szkolnej 2 w Borówcu. Zarządzenie burmmistrza w tej sprawie poniżej. ... Wydarzenia/Info., 2014-01-15, Czytano: 284 raz(y)
czytam >>Trzeci turniej szachowy w Borówcu Zapraszamy wszystkich na trzeci turniej szachowy w Borówcu. 24 stycznia 2014 (piątek) g 17.15 Świetlica wiejska (Borówiec, ul. Szkolan 2) Tym razem odbędzie się on w świetlicy wiejskiej w godzinach popołudniowo-wieczornych. Nagrody główne - puchary - ufundował na ten turniej sołtys Borówca pan Maciej Słowiński, ale wręczać je będzie prawdopodobnie już nowo wybrany sołtys; ponadto wszy ... Wydarzenia/Info., 2014-01-14, Czytano: 102 raz(y)
czytam >>Bezkrólewie Po szaleństwach sylwestrowej nocy weszliśmy w Nowy 2014 Rok. Zastanawiamy się nad tym czym zaowocują kolejne dni. Pozostają już tylko 364 kartki nowego kalendarza. Z ostatnim dniem minionego roku upłynęło urzędowanie p.sołtysa Macieja Słowinskiego, po tym jak na ręce burmistrza Lechnerowskiego złożył rezygnację z pełnionej funkcji. Do wypełnienia kadencji, na którą został wybrany przez Z ... Publicystyka, 2014-01-02, Czytano: 351 raz(y)
czytam >>Idą Święta Zbliża się ten magiczny czas. Zwierzęta mogą przemówić ludzkim głosem a ludzie dzieląc się opłatkiem okażą sobie życzliwość. Tuż po świętach szybkim krokiem nadejdzie Nowy 2014 Rok. Znajduję wiec stosowny moment by skierować życzenia do Szanownych Internautów portalu Naszborowiec, Mieszkańcow Borówca i Sympatyków naszej wsi aby nadchodzące Święta Bożego Narodzenia upłynęły każdemu w spok ... Publicystyka, 2013-12-22, Czytano: 162 raz(y)
czytam >>Demokracja bezpośrednia I edycja „Budżetu Obywatelskiego” już za nami. Zwyciężył projekt nr.19, potocznie nazwany „Kamionki – trasa pieszo rowerowa łącząca Kamionki, Szczytniki, Koninko, której pomysłodawcą jest p.Kazimierz Głuch. Gdy podzieliłem się tą informacją z kol. radnym to wyczułem, że posmutniał…. Osobiście wyrażam swoje zadowolenie z takiego wyniku i proszę nie n ... Publicystyka, 2013-12-13, Czytano: 303 raz(y)
czytam >> Sołtys Borówca rezygnuje z funkcji. Wczoraj do naszej redakcji dotarła informacja o rezygnacji pana Macieja Słowińskiego z funkcji sołtysa wsi Borówiec. Wniosek o rezygnacji dotarł już do Ratusza w Kórniku. Pan Maciej Słowiński przestanie pełnić swoją funkcję z końcem grudnia tego roku. Od 1 stycznia mamy więc w Borówcu „bezkrólewie” Jeszcze wczoraj redakcji udało się przeprowadzić krótki wywiad z p. Słowińsk ... Publicystyka, 2013-12-10, Czytano: 687 raz(y)
czytam >>A zwycięzcą jest ... PROJEKT NR 19 Ogółem w II turze oddano 6295 głosów Projekt nr 19 zdobył 2100 głosów Szczegóły zadania nr 19: TYTUŁ Ścieżka pieszo - rowerowa łącząca Kamionki - Szczytniki - Koninko Koninko ul. Lazurowa, Szczytniki ul. Jeziorna, Kamionki ul. Mostowa OPIS ZADANIA: Budowa ścieżki pieszo-rowerowej łączącej trzy wsie Kamionki – Szczytniki – Koninko. Wytyczenie przebi ... Wydarzenia/Info., 2013-12-06, Czytano: 376 raz(y)
czytam >>Kiermasz adwentowy Gimnazjum w Robakowie WEIHNACHTSMARKT - KIERMASZ ADWENTOWY GIMNAZJUM W ROBAKOWIE „Tysiące światełek, mieniące się świątecznymi dekoracjami place i ulice, zapach cynamonu i pierników, rodzinne spacery w poszukiwaniu ozdób lub oryginalnych prezentów. Nad straganami i sklepikami wśród płatków śniegu unosi się najprawdziwszy duch świąt Bożego Narodzenia.” Nawiązując do tradycji przedświątecznych ... Wydarzenia/Info., 2013-12-05, Czytano: 124 raz(y)
czytam >>Turniej szachowy - wyniki Szachowych pasjonatów przybyło - i to nas bardzo cieszy!!! Wczesnym sobotnim popołudniem 23 listopada, dzięki gościnnosci Probosza ks. Grzegorza, na parafii w Borówcu odbył się drugi turniej szachowy - a w zasadzie odbyły się turnieje dwa. Osobno zagrały dzieci, osobno dorośli. Jak to jest w zwyczaju, nasz sędzia - pani Emilia - przypomniała podstawowe zasady turniejowe, następ ... Sport, 2013-12-03, Czytano: 186 raz(y)
czytam >>Jaśnie Pan Mc Donald's Zawitał do Kórnika niewątpliwy symbol globalizacji: Mc Donald's. Nie jest moim zamiarem reklamowanie tej sieci restauracji, chciałbym tylko zwrócić uwagę czytelników na górujący nad miastem symbol wszechobecny na świecie. W dniu 20.11.2013 po wypełnieniu obowiązków radnego wracałem do Borówca i tuż przy drodze w pobliżu marketu „Netto”, zauważyłem olbrzymi dźwig i potężne elem ... Publicystyka, 2013-11-23, Czytano: 395 raz(y)
czytam >>Gramy dalej…. Zakończona I tura głosowania - zgłoszonych projektów do budżetu gminy Kórnik na 2014 rok w I edycji "Budżetu Obywatelskiego" pozwoliła na wyłonienie 20-tu pomysłów jakie zostały zakwalifikowane do udziału w tym przedsięwzięciu. Dwa projekty dotyczące Borówca a więc :wiata przy budynku „starej szkoły” oraz oświetlenie ul.Wrzosowej zyskały poparcie i przeszły do II tury. Pierws ... Publicystyka, 2013-11-19, Czytano: 225 raz(y)
czytam >>Szachowy turniej andrzejkowy. Szachowi pasjonaci z Borówca mieli okazję poznać się podczas turnieju zorganizowanego na salce parafialnej 12 października br. Jak się okazało są wśród nich i młodzi i nieco starsi, ale jedni i drudzy musieli się nieźle natrudzić, aby punkty zdobyć. Październikowy turniej rozpoczął co prawda Szachowe Grand Prix Borówca, ale jego główne cele to przede wszystkim popularyzacja te ... Sport, 2013-11-12, Czytano: 136 raz(y)
czytam >>Niepodległość Daleko nam do Warszawy i na szczęście nie targają nami zaprezentowane tam emocje przy okazji obchodów "Dnia Niepodległości". Godnie w spokoju i zadumie uczestniczyłem okolicznościowych spotkaniach w trakcie, których uczczono pamięć wszystkich patriotów walczących o naszą wolność i niepodległość. W kościołach w Borówcu i Robakowie mszami uświetniono obchody Dnia 11 Listopada. W Bo ... Publicystyka, 2013-11-11, Czytano: 125 raz(y)
czytam >>Budżet Obywatelski vox populi vox dei czyli czego pragną obywatele gminy Kórnik Inicjatywa burmistrza Jerzego Lechnerowskiego, przeznaczenia kwoty 500 000zł wydzielonej z budżetu gminy w roku 2014 na jej rozdysponowanie przez mieszkańców, spotkała się z życzliwym przyjęciem radnych i wręcz spontanicznym samych mieszkańców .Nic przecież tak bardzo nie zadowala, jak możliwość osobistego zadecydowania o swoich wydatkach .Pieniądze budżetowe to przecież pieniądze każdego ... Publicystyka, 2013-10-31, Czytano: 250 raz(y)
czytam >>Atak psa w Borówcu - pilna prośba pogryzionego Wczoraj 30 października w rejonie ulicy Szkolnej w Borówcu pies nieustalonej tożsamości pogryzł rowerzystę. Poszkodowany w trosce o swoje zdrowie, a nawet życie musi ustalić właściciela psa aby upewnić się, że pies został zaszczepiony przeciwko wściekliźnie. Rowerzysta relacjonuje zdarzenie w następującym opisie: "30 paździenirka w godzinach popołudniowych ok. 15 wracałem na r ... Wydarzenia/Info., 2013-10-31, Czytano: 278 raz(y)
czytam >>Pół miliona do wzięcia! Budżet Obywatelski Gminy Kórnik 2014 Budżet Obywatelski Gminy Kórnik (BOGK) to wydzielona mocą zarządzenia burmistrza część ogólnego budżetu gminy. W 2014 roku wartość budżetu wyniesie pół miliona złotych. Celem stworzenia takiego instrumentu jest włączenie mieszkańców gminy do współdecydowania o przeznaczeniu wspólnych pieniędzy. Nie wchodząc w szczegóły mechanizm BO wygląda tak: mieszkańcy najpierw zgłaszają propozycje wyda ... Publicystyka, 2013-10-27, Czytano: 330 raz(y)
czytam >>Zakończenie sezonu rowerowego na Borówieckim Ringu W promieniach jesiennego słońca ale w przejmującym chłodzie spotkaliśmy się tradycyjnie przy "starej szkole" w Borówcu by rajdem po BRR zakończyć sezon 2013.Program został dzięki inicjatywie p.sołtysa Macieja Słowińskiego wzbogacony o zwiedzanie oczyszczalni ścieków ,która z pompą została oddana do użytku 15 pażdziernika. Zimno nie zachęciło do licznego uczestnictwa i w gronie raptem 11 o ... Wydarzenia/Info., 2013-10-25, Czytano: 210 raz(y)
czytam >>W weekend POMAGAMY Mieszkańcy Gminy Kórnik przyłączają się do Wielkiej Akcji Kórnickiego Towarzystwa Pomocy Społecznej na rzecz małej Majki Siwek z Bnina. Przy remizie OSP w Kamionkach w dniach 25-27 października odbędzie się finał wielkiego kwestowania. Przyświecać nam będzie hasło „Nasza bajka to zdrowa Majka”. Już od piątku zaczyna się szereg imprez charytatywnych, o których wsparcie pros ... Wydarzenia/Info., 2013-10-24, Czytano: 136 raz(y)
czytam >>Oczyszczalnia po modernizacji nowoczesność w każdym calu! We wtorek 15.10.2013 nasza redakcja miała możliwość uczestniczyć w otwarciu oczyszczalni ścieków mieszczącej się w Borówcu, w rejonie ul. Szkolnej. Uroczyste otwarcie obiektu po jego modernizacji trwającej od 2010 roku zgromadziło grupę kilkudziesięciu osób. Byli obecni przedstawiciele zarządu Aquanetu - głównego inwestora naszej nowej perełki technologicznej, był p. Burmistrz Kórnika ... Publicystyka, 2013-10-16, Czytano: 480 raz(y)
czytam >>Derby piłkarskie Orły Borówiec - Avia Kamionki We wtorek 8 października Orły Borówiec zdemolowały w gminnych derbach zespół Avii Kamionki 15:2. Według opinii obserwatorów nasze Orły, mimo węższej kadry, całkowicie zdominowały wydarzenia na boisku rywala, który dysponował szeroką kadrą stosując system rotacyjny. Bramkami podzielili się Miłosz 5, Maks 3, Michał, Wiktor P. i Jasiu po 2 bramki plus jedna samobójcza gospodarzy. Gratulacje !!! ... Sport, 2013-10-13, Czytano: 167 raz(y)
czytam >>Mecze ligowe Orły Borówiec pod szyldem Wiary Lecha Nasi chłopcy z KS Orły Borówiec zostali drużyną młodzików pod patronatem Wiary Lecha Poznań. Terminarz rozgrywek jest na stronie http://www.wzpn.poznan.pl/sezon2013-14/71.html. Drużyna ma już za sobą parę rozegranych meczów. Kolejka 6 Wczoraj na boisku Orlik MDK w Poznaniu odbył się mecz ligowy Wiary Lecha Poznań kontra Kadet Koziegłowy. W 14 minucie spotkania Miłosz minął dwóch obrońców i ... Sport, 2013-10-11, Czytano: 134 raz(y)
czytam >>Straż Miejska w Kórniku Od początku tej kadencji Rady Miejskiej w Kórniku, razem z kilkoma radnymi podjęliśmy się próby zreformowania Straży Miejskiej w Kórniku. Wynikało to w głównej mierze z uwag jakie otrzymywaliśmy od mieszkańców. Naszym zamiarem był powrót do pierwotnej idei funkcjonowania tej formacji umundurowanej, która głosi, że Straż Miejska została powołana aby pełnić służebną rolę społeczeństwu. W cią ... Publicystyka, 2013-10-05, Czytano: 256 raz(y)
czytam >>Wspomnienie lata. Wprawdzie mamy już kalendarzową jesień, ale piękne słońce przypomina nam, że jeszcze niedawno cieszyliśmy się gorącym latem. Zaledwie kilkanaście dni temu (14.09.2013) żegnaliśmy je „Biesiadą na koniec lata”. Impreza ta już od pięciu lat gości w Borówcu i co roku zyskuje nowych zwolenników. Jest zwieńczeniem dwumiesięcznego okresu wakacyjnych przygód. W tym roku miłośnicy ws ... Publicystyka, 2013-10-03, Czytano: 254 raz(y)
czytam >>Szachowe Grand Prix Borówca Zagraj w pierwszym turnieju "Grand Prix Borówca w Szachach". Każdy uczestnik rozegra 4 bądź 5 partii wraz z zegarem szachowym. Do dyspozycji będzie 10 minut na partię. Jeśli nigdy nie grałaś/grałeś z zegarem szachowym, nic nie szkodzi! Turniej zostanie poprzedzony krótkim objaśnieniem gry z zegarem oraz przypomnieniem zasad obowiązujących szachistów podczas turniejów szachowych. Turnie ... Sport, 2013-10-01, Czytano: 72 raz(y)
czytam >>Mostek na ringu naprawiony Strażakom OSP Kamionki w imieniu braci kolarskiej korzystającej z uroków jazdy po Borówiecki Ringu Rekreacyjnym (BRR) pragnę złożyć podziękowania za "wyrychtowanie" mostku nad rzeką Głuszynka. Znów można bezpiecznie przeprawić się na druga stronę. Oby więcej nie powtórzył się akt wandalizmu utrudniający jazdę i spacer na ringu. ... Wydarzenia/Info., 2013-09-28, Czytano: 251 raz(y)
czytam >>Aquanet zaprasza Z A P R O S Z E N I E Aquanet SA zaprasza mieszkańców Gminy Kórnik do odwiedzenia zmodernizowanej Oczyszczalni Ścieków przy ul. Szkolnej w Borówcu! Będzie to możliwe zaraz po „Uroczystym Otwarciu” obiektu, we wtorek 15 października 2013 roku o godz. 14:00*. Liczba miejsc ograniczona! Z przyjemnością zaprezentujemy Państwu obiekt, który w ciągu ostatnich trzech lat przesze ... Wydarzenia/Info., 2013-09-24, Czytano: 198 raz(y)
czytam >>Ważny komunikat AQUANET Budowa kanalizacji BUDOWA KANALIZACJI SANITARNEJ WRAZ Z PRZYŁĄCZAMI W BORÓWCU – ETAP II realizowana w ramach Projektu: „Uporządkowanie gospodarki wodno-ściekowej dla ochrony zasobów wodnych w Poznaniu i okolicach – etap I”, współfinansowanego przez Unię Europejską w ramach Programu Infrastruktura i Środowisko. Szanowni Państwo! W związku z realizacją Krajowego Programu ... Wydarzenia/Info., 2013-09-24, Czytano: 722 raz(y)
czytam >>Czy nikogo to nie obchodzi? W ubiegły piątek 20 września odbyło się kolejne zebranie wiejskie. Liczba osób w nim uczestniczących była powalająca – 13 ( Borówiec liczy ok. 2000). Tak niska frekwencja nasuwa wiele pytań. Czy mieszkańcy nie są zainteresowani sprawami swojej wsi, a może są po prostu zadowoleni z obecnego stanu i nie mają żadnych wątpliwości ani pytań. Trochę trudno w to uwierzyć, zważywszy choćby n ... Wydarzenia/Info., 2013-09-23, Czytano: 419 raz(y)
czytam >>Święto Rowerzystów w Borówcu Mają swego Kapelana motocykliści w osobie ks.Edy Jaworskiego z parafii w m.Gułtowy doczekali się i rowerzyści opiekuna duchowego. W dniu 15-tego września prawie na zakończenie sezonu rowerowego odbyła się msza w amfiteatrze przy kościele pw. Matki Bożej Królowej Rodzin w Borówcu. Po jej zakończeniu nastąpiło symboliczne pasowanie ks. Grzegorza Gałkowskiego na "Kapelana Rowerzystów". W oko ... Wydarzenia/Info., 2013-09-19, Czytano: 168 raz(y)
czytam >>Biesiada na koniec lata program imprezy 2013.09.14 (sobota) Sprzątanie Borówca (odbiór worków w szkole 10:00-11:00) 16:00 - 16:15 Finał Turnieju Tenisa Stołowego o Puchar Stowarzyszenia Przyjazny Borówiec 16:15 – 17:45 Blok dziecięcy (atrakcje przeróżne) 17:45 – 18.30 Borówieckie talenty 18:15 – 19.15 Jack & Jack - duo gitarowe (standardy światowe) 19:15 - 20:00 Kapela ze wsi Borówiec ( ... Wydarzenia/Info., 2013-09-12, Czytano: 153 raz(y)
czytam >>Zlot Gwiaździsty w Borówcu Na krótko przed zakończeniem sezonu rowerowego 2013, zapraszamy do Borówca Gm.Kórnik. Jedynej takiej wsi w Polsce, z której troje rowerzystów wzięło udział w rajdzie „Śladami Kazimierz Nowaka ”, która ma własną trasę rowerową „Borowiecki Ring Rekreacyjny”(BRR), która leży na szlaku rowerowym okalającym gminę Kórnik, znaną już wielu amatorom rowerowych eskapad jako  ... Wydarzenia/Info., 2013-09-02, Czytano: 325 raz(y)
czytam >>Zmiana na trasie BRR W wyniku zmian własnościowych gruntów, nastapiła zmiana przebiegu BRR w jego południowym fragmencie. Po wyjeździe z ul. Ładnej, skręcamy w lewo w ul. Kempingową i śladem "SZLAKU CZERWONEGO" kierujemy się do miejsca gdzie na dębie zawieszony jest krzyż wotywny, skręcamy w prawo w kierunku "WIELKICH PÓŁ" i dalej już tak jak znakowany jest BRR. Trasa przebiegu po tej korekcie wynosi 16,7 km. ... Wydarzenia/Info., 2013-08-13, Czytano: 358 raz(y)
czytam >>Pobocze przy ul. Szkolnej 25 maja 2013 zwróciłem sie pismem adresowanym do Burmistrza Kórnika w sprawie umocnienia pobocza ul.Szkolnej w sposób umożliwiający bezpieczny ruch pieszych i rowerzystów .Takie zobowiązanie mieszkancy wymogli na Burmistrzu podczas zebrania wiejskiego 7-go marca br. Brak odwodniajacej instalacji drogowej tej ulicy uniemożliwia budowę chodnika stąd umocnienie pobocza jest namiastką zapewnie ... Wydarzenia/Info., 2013-08-13, Czytano: 165 raz(y)
czytam >>Bezpłatna mammografia 26 lipca (piątek) w Borówcu nadarzy się paniom kolejna okazja do wykonania badania mammograficznego. Badanie odbywa się w specjalnie wyposażonym autobusie (mammobusie), który stanie przy NZOZ DOM ZDROWIA Przychodnia Medycyny Rodzinnej na ul. Szkolna 1c w Borówcu. Pacjentki będą przyjmowane w godz. 9-17 Z badania bezpłatnego mogą skorzystać panie w wieku 50 - 69 lat, które nie wyk ... Wydarzenia/Info., 2013-07-16, Czytano: 166 raz(y)
czytam >>"Dla Róży" teatr w Borówcu W imieniu pana Piotra Rogalińskiego i własnym mamy zaszczyt zaprosić mieszkańców Borówca oraz naszych sąsiadów bliższych i dalszych jak również wszystkich gości naszej miejscowości na przedstawienie teatralne. Spektakl rozpocznie się w niedzielę 30 czerwca o godz. 19:30 w Starej Szkole przy ul. Szkolnej 2 w Borówcu. Monodrama "Dla Róży" w wykonaniu Piotra Rogalińskiego to przedstawie ... Wydarzenia/Info., 2013-06-27, Czytano: 73 raz(y)
czytam >>Powiatowy Turniej o Puchar Tymbarku KS Orły Borówiec Wczoraj 12 czerwca 2013 r. odbyły się rozgrywki powiatu poznańskiego XIII Turnieju " Z podwórka na stadion o Puchar Tymbarku". Chłopcy zagrali dwa piękne mecze, choć oba przegrane. Pierwszy mecz rozegrali z KS Clescevia (SP Kleszczewo) z wynikiem 1:2, drugi z Niebiesko-Białymi z Plewisk z wynikiem 2:6. W ostatecznym rozrachunku zajęli 7 miejsce na 9 drużyn, które wzięły udział. Jest to bardzo dobr ... Sport, 2013-06-13, Czytano: 139 raz(y)
czytam >>Zaproszenie od... sąsiadów 28 maja w Gimnazjum im. Powstańców Wielkopolskich w Robakowie zorganizowano Dzień Sąsiada. Jest to święto obchodzone od 2000 roku - zawsze w ostatni wtorek maja, z inicjatywy Europejskiej Federacji dla Lokalnej Solidarności. Jak twierdzą organizatorzy, w całej Europie osłabiają się więzi społeczne, a rosnący indywidualizm prowadzi do coraz częstszego wycofania ludzi z lokalnego życia. Dlat ... Wydarzenia/Info., 2013-06-06, Czytano: 87 raz(y)
czytam >>Finały powiatowe Turnieju o Puchar Tymbarku KS Orły Borówiec W środę 12.06.2013 r. o godz. 9:00 na boisku w Plewiskach przy ul. Szkolnej 132 nasi chłopcy z KS Orły Borówiec wezmą udział w finałowych rozgrywkach powiatu poznańskiego w XIII Turnieju "Z podwórka na stadion o Puchar Tymbarku". Zwycięzca awansuje do finału województwa wielkopolskiego, który zostanie rozegrany w 18.06.2013 r. w Błażejewku. Chłopcom oraz trenerowi Piotrowi Borowskiemu życzymy ... Sport, 2013-06-04, Czytano: 104 raz(y)
czytam >>III Turniej w Piłce Nożnej o Puchar Borówca 25 maja 2013 roku na boisku sportowym w Borówcu przy ulicy Szkolnej odbył się po raz trzeci turniej w piłce nożnej o Puchar Borówca. W tym roku mieliśmy wybitnie niesprzyjające warunki pogodowe i ostatecznie w turnieju wzięło udział blisko 200 zawodników z 20 drużyn. Jako pierwsze o godzinie 8:00 na boisko wybiegły dzieci. Rywalizacja toczyła się w 3 grupach wiekowych. Rozpoczęli ... Sport, 2013-05-30, Czytano: 203 raz(y)
czytam >>List do Burmistrza Drodzy mieszkańcy poniżej publikuję treść listu jaki przekazałem na ręce p. burmistrza Jerzego Lechnerowskiegp w dniu 23.maja 2013 roku. Szanowny Pan Burmistrz Mając na uwadze Pańską deklaracje złożoną na Zebraniu Wiejskim w dniu 7.03.2013 w Borówcu i niespełnione zamierzenie inwestycyjne w roku 2012 dla Borówca w postaci chodnika wzdłuż ul.Szkolnej niniejszym wnoszę co następuje: ... Publicystyka, 2013-05-25, Czytano: 286 raz(y)
czytam >>Majówka na rowerze! Termin rozpoczęcia sezonu rowerowego - 2013 na Borowieckim Ringu Rekreacyjnym z uwagi na opózniającą się się wiosnę czy może raczej wydłużającą się zimę, został przesunięty na 1-go maja. Było sporo obaw czy frekwencja dopisze bo "long weekend" wyzwolił u wielu potrzebę podróżowania zdala od miejsca zamieszkania. Okazały się one zbędne. Ustanowiony został nowy rekord uczestnictwa. Przy "starej szk ... Publicystyka, 2013-05-08, Czytano: 265 raz(y)
czytam >>Wiadomości sportowe - KS Avia Chłopcy (Orliki – roczniki 2002 i młodsi) trenujący w klubie rozpoczęli oficjalne rozgrywki. W dwóch pierwszych meczach odnieśli porażki 2:4 z Polonią Środa w Kamionkach i 0:1 z Karolinką Koziegłowy rozgrywanych w Koziegłowach. Dwie porażki, ale zważywszy, że dopiero startujemy w rozgrywkach, i że tylko dwóch chłopców jest z rocznika 2002 – reszta jest młodsza co widać na tle przeciwni ... Sport, 2013-04-19, Czytano: 268 raz(y)
czytam >>Skutek czy przypadek? Kilka dni temu przytaczaliśmy list nadesłany do redakcji przez pana Adama, skierowany do Zarządu Dróg Powiatowych w Poznaniu (). Ponieważ korespondencja skierowana była również do wiadomości Burmistrza Miasta i Gminy Kórnik pan Adam otrzymał z Urzędu w Kórniku następującą odpowiedź: " W odpowiedzi na e-mail z dnia 14.04.2013r. dotyczący stanu technicznego dróg na terenie gminy Kórnik, Urząd Mi ... Publicystyka, 2013-04-19, Czytano: 608 raz(y)
czytam >>Jeszcze droga czy już szwajcarski ser ? Z satysfakcją i uznaniem dla mieszkańców, którzy troszą się o nasze wspólne dobro, którzy nie poprzestają na narzekaniach i złorzeczeniach, którzy ku pożytkowi nas wszystkich domagają się racjonalnego myślenia i działania włodarzy naszej gminy publikujemy list p. Adama z Borówca adresowany do ZDP. Nasza redakcja jest zdania, że w ten sposób warto wyrażać oczekiwania mieszkańców kierując je bezpoś ... Publicystyka, 2013-04-14, Czytano: 390 raz(y)
czytam >>Kajakiem po kórnickich jeziorach. U progu sezonu turystycznego powstał pomysł stworzenia kolejnej atrakcji w naszej gminie, która służyć będzie mieszkańcom oraz przyciągnie turystów i miłośników aktywnego wypoczynku. Obok powstałych nie tak dawno szlaków rowerowych: Pierścienia Kórnickiego i Borówieckiego Ringu Rekreacyjnego, obok różnokolorowych szlaków pieszych i ścieżek edukacyjnych dwaj Panowie - miłośnicy wodnej turystyki pro ... Publicystyka, 2013-04-09, Czytano: 410 raz(y)
czytam >>Ahoj przygodo Prawdziwa pani wiosna tego roku każe na siebie długo czekać. Nie przeszkadza to jednak prawdziwym podróżnikom snuć planów wypraw pełnych przygód, niebezpieczeństw i wyzwań :) Nie tak dawno Borówczanie stawili czoło dzikiej Afryce pokonując ją z użyciem roweru. Tomasz Grześkowiak i Rafał Mazurkiewicz dzielnie pedałowali w kurzu i pyle po bezdrożach czarnego lądu śladami polskiego podróżnika - Kazi ... Publicystyka, 2013-04-03, Czytano: 205 raz(y)
czytam >>Życzenia Świąteczne Wszystkim Czytelnikom ”NaszegoBorówca” w przede dniu Świąt Wielkanocnych składam życzenia radosnego przeżywania tajemnicy Wielkiej Nocy, spokoju i pogody ducha, odpoczynku od codzienności no i smacznego jajka oraz mokrego dyngusa. Jesteśmy jedynym sołectwem w gminie Kórnik mogącym korzystać z tego jakże potrzebnego we współczesnym świecie portalu społecznościowego. Życie pok ... Publicystyka, 2013-03-28, Czytano: 87 raz(y)
czytam >>Nowe możliwości w naszymborówcu Właśnie uruchomiliśmy nową funkcjonalność naszego serwisu - komentarze do artykułów. Każdy zarejestrowany użytkownik ma teraz możliwość skomentowania akrtykułu, który został opublikowany w serwisie. Dozwolona długość komentarza to 1000 znaków. Komentarz to prosta w formie wypowiedź, która powinna odnosić się do treści komentowanego artykułu. Regulamin platformy dataonline.pl, której naszborowi ... Publicystyka, 2013-04-01, Czytano: 253 raz(y)
czytam >>Galeria Mini w Wielkanocnym klimacie Wielkanoc należy do najweselszych i najprzyjemniejszych momentów w ciągu roku. By rozkoszować się przedświątecznym klimatem oraz stworzyć oryginalne ozdoby i pisanki warto wyrwać się za miasto. W najbliższą sobotę Galeria Mini w Kamionkach organizuje warsztaty wielkanocne dla najmłodszych. Wiosna i Święta Wielkanocne z reguły idą w parze, kojarząc się z budzącą się do życia pr ... Wydarzenia/Info., 2013-03-21, Czytano: 122 raz(y)
czytam >>Borówiec polem badań naukowych. Studneci kierunków etnologia, archeologia oraz historia Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu uczestnicą w projekcie "Wielkopolscy ewangelicy. Pamięć społeczna i dziedzictwo kulturowe na przykładzie gminy Kórnik". Celem realizacji projektu jest przeprowadzenie kwerendy archiwalnej i bibliotecznej oraz jakościowych badań terenowych typu antropologicznego (wywiady) wśród mieszka ... Publicystyka, 2013-03-16, Czytano: 234 raz(y)
czytam >>Lekcja demokracji - lekcja pokory. Zebrania wiejskie zgodnie z Ustawą o Samorządzie Gminnym są zgodnie z art.36 w/w ustawy są najwyższą władzą uchwałodawczą wsi. Zgodnie ze statutem sołectwa, sołtys zwołuje zebranie wiejskie conajmniej dwa razy w roku. W dniu 7 marca odbyło się takie zebranie, w którym udział zaznaczyło swymi podpisami na liscie obecności 40 mieszkańców Borówca. Jest to liczba niespotykana do tej pory na ta ... Publicystyka, 2013-03-13, Czytano: 260 raz(y)
czytam >>O czym się mówi? W czwartek 7 marca o godz. 19.00 odbyło się kolejne zebranie wiejskie z udziałem burmistrza p. Jerzego Lechnerowskiego oraz kilku radnych gminy Kórnik. Jak co roku o tej porze sołtys p. Maciej Słowiński przedstawił sprawozdanie z działalności sołectwa za rok ubiegły; nastąpiło zatem rozliczenie funduszy sołeckich oraz realizacji zadań zaplanowanych na rok 2012. Szczegóły tego ... Publicystyka, 2013-03-09, Czytano: 584 raz(y)
czytam >>Drzwi otwarte Gimnazjum w Robakowie W sobotę 16 marca w godzi 10-12 Gimnazjum im. Powstańców Wielkopolskich w Robakowie zaprasza na DRZWI OTWARTE Z ofertą szkoły można zapoznać się również odwiedzając stronę gimnazjum oraz korzystając z informatora dotepnego . ... Wydarzenia/Info., 2013-03-06, Czytano: 134 raz(y)
czytam >>Zbiórka dla bezdomnych zwierząt w ten weekend (1-3 marca) Jest ich sto dwadzieścia trzy. Wszystkie potrzebują dużo miłości i opieki. Kiedy któryś zostanie adoptowany w jego miejsce najczęściej trafia następny. Psiaki ze schroniska dla bezdomnych zwierząt w Gaju koło Śremu. To dla nich przez najbliższy tydzień w Galerii Mini w Kamionkach zbierane są dary serca. Pomóc może każdy. Wabi się Max. Jest trzyletnim wilczkiem, który trafił do schroniska ja ... Wydarzenia/Info., 2013-03-01, Czytano: 86 raz(y)
czytam >>Zapisz się na powiadomienia Mieszkańcy Borówca i okolic! Internetowy serwis informacyjny naszborowiec.pl jest z Państwem już od 8 lat. Znajdziecie w nim Państwo wiele cennych informacji na temat naszej okolicy, publicystykę, zapowiedzi wydarzeń, bieżące informacje a także ogłoszenia sołeckie publikowane bezpośrednio przez naszego sołtysa p. Macieja Słowińskego, dzięki temu systematycznie odwiedzając "naszborówiec" ... Wydarzenia/Info., 2013-02-25, Czytano: 287 raz(y)
czytam >>Tym razem pomagamy bezdomnym zwierzętom Na pytanie: "czy lubisz zwierzęta?" większość z nas odpowie twierdząco. Z pewnością tak jest, bowiem wiele osób posiada w domu jakiegoś zwierzaczka pupila; traktuje go jak domownika, troszczy się o niego i po prostu kocha. Ale to oczywiste, że dbamy o bliskich. Pytanie, czy tak samo serce nam bije, gdy widzimy zwierzęta, które nie mają właściciela, często są zaniedbane i być może nie maja ... Wydarzenia/Info., 2013-02-16, Czytano: 111 raz(y)
czytam >>Być wredną to nie grzech Tak można by zatytułować sobotnie (09.02.2013) spotkanie w borówieckim przedszkolu "Spiewające Włóczykije", którego pretekstem była promocja książki Joanny Opiat-Bojarskiej (mieszkanki Borówca) pt. "Klub wrednych matek". Jak nie trudno się domyślić głównymi uczestniczkami były kobiety - matki. To głównie do nich skierowana jest najnowsza książka pani Joanny, opowiadająca o czterech przyjaci ... Publicystyka, 2013-02-12, Czytano: 603 raz(y)
czytam >>Nastrojowa kolacja od Amora Romantyczna kolacja we dwoje w Walentynkowy wieczór to doskonały plan dla każdej zakochanej pary. Zwłaszcza jeżeli ten osobliwy prezent otrzymamy od Amora. Warto udać się więc do Galerii Mini w Kamionkach, by dać szansę szczęściu i sprawić niespodziankę ukochanej osobie. Czasami sposobność na romantyczny wieczór nie wymaga wielkiej inwencji, a jedynie odrobiny szczęścia. Wszyscy trafieni ... Wydarzenia/Info., 2013-02-09, Czytano: 158 raz(y)
czytam >>Sprawy bieżące Mieszkańcy domów położonych przy i pomiędzy ul.Pod lasem i Pod borem zwrócili sie do Burmistrza MiG Kórnik z wnioskiem o wyrażenie zgody na zainstalowanie oświetlenia ulicznego. Specyfika tego wniosku polegała na deklaracji udostępnienia przyłączy domowych wobec braku instalacji ulicznej. Jej powstanie będzie możliwe dopiero po wybudowaniu kolektora kanalizacyjnego co jest dosyć odległe cz ... Wydarzenia/Info., 2013-01-24, Czytano: 488 raz(y)
czytam >>Szachy - Gra Królewska Borówiec już wkrótce może stać się stolicą szachowych potyczek i Mekką szachistów z całego świata :) To oczywiście nieskromny żart, choć nikłe szanse na zaistnienie Borówca w szachowym świecie właśnie się pojawiły. Pan Andrzej Matuszczak, mieszkaniec Borówca wyszedł bowiem z inicjatywą utworzenia w naszej miesjcowości koła szachowego dla dzieci i młodzieży. Oto jego zaproszenie, które kie ... Sport, 2013-01-18, Czytano: 241 raz(y)
czytam >>WOŚP w Kórniku już w niedzielę Już w najbliższą niedzielę 13-tego stycznia 2013 w Kórniku zagra Wielka Orkiestra Światecznej Pomocy. Start o godz. 13.00. Tym razem trzynasta bedzie szczęśliwa :) Nasz serwis został patronem medialnym tej charytatywnej imprezy. Informacje o programie dostepne są na plakacie poniżej oraz na stronie portalu społecznościowego ... Wydarzenia/Info., 2013-01-10, Czytano: 85 raz(y)
czytam >>Bal karnawałowy w "Podróżniku" Dyrekcja Szkoły Podstawowej nr 1 w Kórniku oraz Rada Rodziców mają zaszczyt zaprosić na: BAL KARNAWAŁOWY który odbędzie się dnia: 12 STYCZNIA 2013 ROKU w Restauracji „Podróżnik” w Koszutach W cenie biletu zapewniamy powrót do Kórnika, ale wcześniej wieczór pełen niespodzianek i atrakcji Bilety w cenie 180 zł od pary do nabycia w sekretariacie szkoły ... Wydarzenia/Info., 2013-01-02, Czytano: 151 raz(y)
czytam >>Inwestycja na Poznańskiej zakończona Spieszę poinformować mieszkańców Borówca, że z dniem 21.12.2012 uznanym za datę "końca świata" została przekazana po remoncie ul. Poznańska. Tak więc nie "koniec świata", a koniec remontu stał sie faktem. Wraz z p.sołtysem M.Słowińskim uczestniczyłem w przekazaniu inwestorowi, którym był Urząd Gminy w Kórniku przez wykonawców na czele z Aquanetem i Pol-Drogiem tego zadania inwestycyjneg ... Wydarzenia/Info., 2012-12-21, Czytano: 551 raz(y)
czytam >>Życzenia Świateczne Szanowni Borówczanie, Idą Święta a wraz z nimi podniosły nastrój, wyczekiwanie na prezenty i cały ten przedświąteczny harmider. To również czas podsumowań w przededniu zbliżającego się Nowego Roku. Co też nam udało się dokonać w odchodzących 2012 roku. Już dwa lata mijają od wybrania mnie przez społeczność Borówca na radnego Rady Miejskiej w Kórniku. Nie jest moim zamiarem wyliczenie o ... Wydarzenia/Info., 2012-12-21, Czytano: 125 raz(y)
czytam >>Spotkanie z pisarzem W Borówcu nie brakuje ciekawych ludzi, mieszkają wśród nas podróżnicy, aktorzy, pisarze.... chociaż nie zawsze słyszymy o ich ciekawym życiu. W najbliższy czwartek 20 grudnia nadarzy się okazja aby poznać jednego z naszych sąsiadów - autora między innymi książek dla dzieci pana Łukasza Wierzbickiego. Spotkanie organizowane jest w przez Kórnicki Ośrodek Kultury (KOK) oraz miesięcznik Nasz ... Wydarzenia/Info., 2012-12-14, Czytano: 169 raz(y)
czytam >>Mikołajki w Galerii Mini [14-16 grudnia] W najbliższy weekend w Galerii Mini przy ul. Poznańskiej 150 w Kamionkach po raz drugi zagości Święty Mikołaj. W imieniu organizatorów serdecznie zapraszamy. Galeria Mini, która zadomowiła się w Kamionkach stara się zdobyć zaufanie i sympatię lokalnej społeczności w nowy, niespotykany dotąd w naszej okolicy sposób. Jej działalność nie ogranicza się jak widać jedynie do prostego handlu i ... Wydarzenia/Info., 2012-12-12, Czytano: 134 raz(y)
czytam >>Cmentarz w Borówcu Trwają prace legislacyjne zmierzające do zlokalizowania w Borówcu cmentarza komunalnego dla gminy Kórnik. Poniżej pismo burmistrza p. Jerzego Lechnerowskiego, które jest odpowiedzią na interpelację wniesioną przeze mnie w październiku br. ... Wydarzenia/Info., 2012-12-08, Czytano: 1067 raz(y)
czytam >>Mikołajki w Galerii Mini [6-9 grudnia] Galeria Mini w Kamionkach przy ul. Poznańskiej 150 przygotowała dla dzieci atrakcje świateczne na dwa najbliższe weekendy 6-9 grudnia oraz 14-16 grudnia. Dzieci młodsze i starsze z pewością nie będą sie tam nudziły. W imieniu oraganizatorów serdecznie zapraszamy. Szczegółowy program na najbliższy weekend (już od czwartku) ---CZWARTEK 06.12.2012- MIKOŁAJKI--- 16:00 - 18:00 Warszt ... Wydarzenia/Info., 2012-12-04, Czytano: 156 raz(y)
czytam >>Mozart na cztery ręce w Kórniku. Już w niedzielę, 2 grudnia 2012 roku, o godzinie 18.00 na zamku w Kórniku zostanie wykonany koncert MOZART NA CZTERY RĘCE. Jest to przedsięwzięcie będące częścią *X Poznańskiego Festiwalu Mozartowskiego* */1st International/*. Wystąpią dwie pianistki z Sardynii, albowiem tegoroczna – X edycja festiwalu jest jego pierwszą międzynarodową odsłoną. Główne wydarzenie /Missa/ *Pro De ... Wydarzenia/Info., 2012-11-30, Czytano: 77 raz(y)
czytam >>Świąteczna akcja dobroczynna w Kamionkach Zbliżający się czas Bożego Narodzenia sprawia, że nasze serca bardziej otwierają się na potrzeby innych ludzi. Z tego względu w okresie przedświątecznym ma miejsce wiele akcji dobroczynnych. Łączy je jeden wspólny cel, wsparcie słabszych i potrzebujących, by ich Święta mogły być radosne. Tylko z pomocą silnych można dopomóc słabym. Te słowa Bertolda Brechta przyświecają zbiórce ... Wydarzenia/Info., 2012-11-25, Czytano: 205 raz(y)
czytam >>Podziału nie będzie – basta! Wniosek Zebrania Wiejskiego o podziale Borówca na trzy sołectwa został właśnie odrzucony przez Rade Miejską w Kórniku. Idea podzielenia sołectwa Borówiec na trzy mniejsze obszary powstała jeszcze w ubiegłym roku w radzie sołeckiej. Podział taki miał spowodować w zamierzeniu pomysłodawców zwielokrotnienie środków finansowych jakie sołectwo uzyskuje od władz gminy. Obecny sposób przydzie ... Publicystyka, 2012-11-23, Czytano: 508 raz(y)
czytam >>Świąteczne akcje dobroczynne. Zbliżający się czas świąt Bożego Narodzenia będzie tradycyjnie obfitował w różnego rodzaje akcje dobroczynne, zbiórki darów dla ludzi ubogich oraz kwesty na rzecz osób potrzebujących. W Polsce ten rodzaj pomocy jest szczególnie popularny. Wynika to jak sądzę z potrzeby serca, zrozumienia dla trudnej sytuacji ludzi, którzy mają mniej szczęścia niż my a także z przeświadczenia, że pomoc prze ... Wydarzenia/Info., 2012-11-15, Czytano: 193 raz(y)
czytam >>Zapraszamy do biegania w niedzielę Zapraszamy wszystkich sympatyków biegania, jak i tych którzy bieganie chcą zacząć, do wspólnego biegania. Zapraszamy we wszystkie listopadowe niedziele o godz. 10.00 przy wejściu na Orlik w Kamionkach. Stamtąd grupa wyruszy na wspólny bieg, a tempo podyktuje za każdym razem najwolniejszy z zawodników (z czasem w przypadku zwiększenia liczebności grupy, będziemy się dzielić w podgrupy zależ ... Wydarzenia/Info., 2012-11-08, Czytano: 430 raz(y)
czytam >>Dziękujemy za oddane głosy Dzisiaj (5 listopada) ogłoszono wyniki ogólnopolskiego konkursu pod nazwą "Polski Internet". Nasz serwis brał w nim udział w kategorii "Portale informacyjne". W głosowaniu internautów zdobyliśmy 524 głosy i zajeliśmy 13 miesjce wśród 21 zgłoszonych portali. Niestety wynik był zbyt słaby aby zakwalifikować się do drugiego etapu plebiscytu. A zatem nasz udział w konkursie dobiegł końc ... Wydarzenia/Info., 2012-11-05, Czytano: 142 raz(y)
czytam >>Sezon rowerowy 2012 zakończony Prognoza pogody nie usposobiała pozytywnie zważywszy na poranny deszcz. Jednak 13 pażdziernika o godzinie 11, kiedy to przy starej szkole w Borówcu rozpoczęliśmy rajd po trasie Borówieckiego Ringu Rekreacyjnego było już słoneczne. Ogłoszenie o tej imprezie przyciągnęło rekordową liczbę uczestników. Stawiło sie 56 miłośników dwóch kółek. Grupa "żwawych dziadków" ze Śremu, członkowie "poznań ... Publicystyka, 2012-10-14, Czytano: 169 raz(y)
czytam >>Zakończenie sezonu rowerowego Amatorów turystyki rowerowej zawiadamiam i zapraszam w imieniu Sołtysa i Rady Soleckiej w Borówcu na przejażdzkę BOROWIECKIM RINGIEM REKREACYJNYM w dniu 13.10. o godzinie 11.00. Zbieramy się przy świetlicy na ul.Szkolnej 2 w Borówcu. W ten tradycyjny już sposób zakończymy sezon rowerowy 2012 przy ognisku racząc sie pieczoną kiełbaską ufundowaną przez sołtysa. Przewidziane są niespodzianki ... Wydarzenia/Info., 2012-10-09, Czytano: 98 raz(y)
czytam >>Co się wyległo w "Wylęgarni pomysłów"? Pierwszy kórnicki festyn pod hasłem "Gmina Kórnik wylęgarnią pomysłów" już za nami. Impreza, której celem była prezentacja lokalnych organizacji pozarządowych, stowarzyszeń i pojedynczych osób, które działają w naszej gminie wcielając swoje pomysły w życie zgromadziła na Kórnickim Rynku wg nieoficjalnych szacunków blisko tysiąc osób. Zasługą tak licznej frekwencji był atrakcyjny program imprezy, ... Publicystyka, 2012-10-01, Czytano: 354 raz(y)
czytam >>BORÓWIEC kontra KAMIONKI. Zapraszamy na mecze dzieci z Borówca i Kamionek, które odbędą się w sobotę 29 września na boisku za starą szkołą w Borówcu. O godz. 10.30 rozpocznie się mecz dzieci młodszych - będzie to rewanż za mecz z 18.09 kiedy to w Kamionkach miejscowa drużyna KS AVIA Kamionki wygrała z Borówcem 4:0. O godz. 12.00 na borówieckim boisku zagrają dzieci starsze. Po meczu wszystkie dzieci wraz z rodzi ... Wydarzenia/Info., 2012-09-28, Czytano: 154 raz(y)
czytam >>Wylęgarnia pomysłów. 30 września (najbliższa niedziela) Kórnik organizuje festyn pod nazwą „Gmina Kórnik Wylęgarnią Pomysłów”. Impreza jest pierwszą edycją cyklicznych prezentacji inicjatyw naszej (gminnej) społeczności, reklamą dla działania organizacji pozarządowych, grup nieformalnych i pojedynczych osób. Inicjatywa wydaje się bardzo trafiona ponieważ nie do przecenienia jest możliwość przedst ... Wydarzenia/Info., 2012-09-26, Czytano: 137 raz(y)
czytam >>Rajd Gwiaździsty - zaproszenie W niedzielę 30 września 2012 roku odbędzie się rajd rowerowy o wdzięcznej naziwe "gwiaździsty". Impreza jest organizowana przez gminy należące do Stowarzyszenia Mikroregionu Wielkopolskiego Parku Narodowego. Członkiem stowarzyszenia jest również gmina Kórnik. Start rajdu o godz. 9.00 na parkingu przy Ratuszu w Kórniku, plac Niepodległości 1 i o 9.20 na parkingu przy starej szkole w B ... Wydarzenia/Info., 2012-09-14, Czytano: 180 raz(y)
czytam >>Witamy w nowym naszymborówcu. Serwis naszborowiec.pl działa od ponad 7 lat. W tym czasie zmianiał swoje oblicze kilka razy. Każde kolejne wcielenie serwisu było wzbogacane o nowe funkcjonalności, które czyniły go użyteczniejszym dla naszych czytelników. Podobnie jest tym razem. Czwarta odsłona "naszegoborówca" to nie tylko nowa szata graficzna, której autorką jest pani Olga Urbańska, właścicielka studia Futurum z Bor ... Wydarzenia/Info., 2012-09-11, Czytano: 412 raz(y)
czytam >>Biesiada na koniec lata - zaproszenie Drodzy Sąsiedzi, Już od czterech lat, o tej porze roku, mamy przyjemność zapraszać Was na „Biesiadę na koniec lata”. Tegoroczna edycja odbędzie się w najbliższą sobotę, 15 września, przy budynku starej szkoły w Borówcu, w godzinach od 16.00 do 24.00. Program biesiady obejmuje jak zwykle wiele atrakcji: Od 16.00 do 18.30 będziemy zabawiać naszych najmłodszych. W ... Wydarzenia/Info., 2012-09-10, Czytano: 377 raz(y)
czytam >>Festyn kolarski w Kórniku 22 Festyn kolarski w Kórniku to była bardzo udana impreza rowerowa. Akcentuje "rowerowa" zważywszy na wplecenie w program festynu, dzięki życzliwości organizatora p.Roberta Taciaka, otwarcia "Kornickiego Pierścienia Rowerowego". Na jej starcie stanęło około 100 uczestników. Sygnał do ruszenia kolorowej kawalkady dały panie Przecinkowska - żona św. pamięci trenera, wychowawcy kolarzy z Kór ... Wydarzenia/Info., 2012-08-29, Czytano: 240 raz(y)
czytam >>Dożynki w Mieczewie Mieczewo zaprasza swoich sąsiadów na Dożynki Sołeckie - Mieczewo 2012 Poczatek w niedzielę 26 sierpnia 2012 o godzinie 14:00 PROGRAM 14:00 Oficjalne rozpoczęcie Dożynek Sołeckich Wystąpienie Sołtysa Wręczenie wieńca przedstawicielom gminy Uroczyste przekazanie chleba. Wystąpienie prezesa Stowarzyszenia Miłośników Mieczewa „Mieczewo nasze miejsce" 14:30 Występ Stowarzyszenia Muz ... Wydarzenia/Info., 2012-08-25, Czytano: 85 raz(y)
czytam >>Agencja pocztowa w nowym miejscu Od 16 sierpnia (2012) borówiecka agencja pocztowa została przeniesiona na ul. Polną 1 w Borówcu (boczna od ul. Poznańskiej) Agencja bedzie teraz czynna od godz. 8 do 18 z przerwą pomiędzy 14:30 a 15:00 W nowe miejsce przeniesiono również skrzynkę pocztową. ... Wydarzenia/Info., 2012-08-19, Czytano: 529 raz(y)
czytam >>Rondo na ukończeniu, pierścień przed otwarciem. Przez ostatni miesiąc w Borówcu na rondzie przy aptece prowadzono prace związane z dokończeniem nawierzchni jezdni; płożono nareszcie asfalt. Mimo chwilowych uniedogodnień,na pewno ucieszyło to wszystkich, zarówno kierowców jak i osób mieszkających w pobliżu ronda. Okazuje się jednak, że prace nie przebiegały w należyty sposób i wymagały interwencji. Podjął się jej nasz radny miejski pan ... Publicystyka, 2012-08-01, Czytano: 521 raz(y)
czytam >>Konsultacje społeczne w Borówcu i co dalej? Przeprowadzone 17.06.br. przez Burmistrza Miasta i Gminy Kórnik konsultacje społeczne nazwane nieopatrznie w obwieszczeniu „referendum” w sprawie podziału Borówca na trzy sołectwa, nakazują spojrzeć na poddany społeczności lokalnej projekt, co najmniej z dwóch punktów widzenia. Jedni uznają, że wynik był „za”, a inni, że nie daje podstaw do podziału wsi na trzy s ... Publicystyka, 2012-07-23, Czytano: 360 raz(y)
czytam >>Sukcesy Borówczan. Działająca w naszej Borówcu grupa taneczna HIPHOPPOTAM została zwycięzcą I przeglądu grup i formacji tanecznych szkoły tańca "Born to dance" w kategori do lat 11. Przegląd odbył się w niedzielę 17 czerwca w Zalasewie k/Swarzędza w gimnazjum na ul. Piaskowej 7. Hiphoppotam podbił serca publiczności i jury 3-minutową choreografią hiphop streey dance. Redakcja życzy grupie dalszych suk ... Wydarzenia/Info., 2012-06-20, Czytano: 570 raz(y)
czytam >>Wynik konsulatacji społecznych Wynik konsultacji społecznych w sprawie podziału sołectwa Borówiec na trzy odrębne sołectwa zarządzonego na dzień 17 czerwca 2012 Liczba osób uprawnionych do głosowania 1522 Liczba oddaych głosów 242 w tym 1 głos nieważny Frekwencja 15,9% Liczba głosów pozytywnych "Tak" 175 Liczba głosów negatywnych "Nie" 64 Liczba głosów "Wstrzymuję się od głosu" 2 Procent głosów na "Tak" ws ... Wydarzenia/Info., 2012-06-17, Czytano: 409 raz(y)
czytam >>Środowe debatowanie nad sołectwa rozdzielaniem Jutro rozpoczyna się największa w historii Polski impreza sportowa. Wszyscy jesteśmy jej gospodarzami. Nawet nie będąc piłkarskimi kibicami trzymamy kciuki jeśli nie za drużynę to z pewnością za sukces organizacyjny tego wydarzenia. Ale choć w radio, telewizji, prasie i internecie temat EURO 2012 nie schodzi z czołówek to życie małych lokalnych społeczności toczy się dalej swoim rytmem. ... Wydarzenia/Info., 2012-06-07, Czytano: 306 raz(y)
czytam >>Kórnik zainspirowany Borówcem Kórnicki Pierścień Rowerowy Aktywny wypoczynek to zdrowie, o tym przekonywać nikogo nie trzeba. A zatem dobrą wiadomościa jest dla wielu amatorów rowerowego szaleństwa z naszego regionu informacja o inicjatywie powstania kolejnych szlaków rowerowych. Borówiec i nasz Borówiecki Ring Rowerowy zyskał naśladowców w naszej małej "stolicy". Mieszkańcy Kórnika zaproponowali utworzenie podobnej ścieżki dookoła swojego mias ... Publicystyka, 2012-06-06, Czytano: 597 raz(y)
czytam >>Decydujmy razem Zbliża się termin 17 czerwca, wyznaczony przez Burmistrza Miasta i Gminy Kórnik, kiedy to mieszkańcy Borówca wezmą udział w konsultacji dotyczącej podziału wsi na trzy sołectwa. Z taką inicjatywą, do Rady Miejskiej Kórnika, wystąpiła Rada Sołecka Borówca. Uchwałą z dnia 28.03.2012 radni miejscy rozpoczęli procedurę prowadzącą do stworzenia zgodnie z art. 5 Ustawy o Samorządzie Gminnym, ... Publicystyka, 2012-05-30, Czytano: 278 raz(y)
czytam >>Dzień Dziecka w Borówcu tuż tuż Wydarzenia/Info., 2012-05-28, Czytano: 177 raz(y)
czytam >>Sezon rowerowy w Borówcu otwarty.      W dniu 21 kwietnia o godz.12 rozpoczął się sezon rowerowy na Borowieckim Ringu Rekreacyjnym. Mimo niesprzyjającej pogody na miejscu zbiórki stawiło się 30 miłośników turystyki rowerowej. Było to jubileuszowe 5-te spotkanie na znanej już poza granicami Borówca trasie BRR. Tym razem z uwagi na padający deszcz pokonaliśmy tylko połowe dystansu by liczne grono dzieci nie znalazło zdrow ... Wydarzenia/Info., 2012-04-23, Czytano: 281 raz(y)
czytam >>Wydarzenia sportowe      Klub Sportowy AVIA, klub w którym występują głównie mieszkańcy Kamionek i Borówca, wspierani przez mieszkańców Daszewic i Poznania odnosi kolejne sukcesy w piłce nożnej. Nowopowstały zespół, który w ramach Wielkopolskiego Związku Piłki Nożnej B-klasy grupy pierwszej seniorów rozgrywa swój pierwszy sezon, wiosną odnotowuje wyłącznie sukcesy. Klub doczekał się pierwszej publikacji prasowej w mi ... Wydarzenia/Info., 2012-04-22, Czytano: 340 raz(y)
czytam >>Borówieckie otwarcie sezonu rowerowego Brać kolarską Borówca i okolic jak również wszystkich milośników jazdy na rowerze zapraszam w imieniu sołtysa i rady sołeckiej wsi Borówiec na rozpoczęcie sezonu rowerowego 2012. Spotykamy się w sobotę 21 kwietnia o godzinie 12.00 przy starej szkole w Borówcu, skąd wystartujemy na Borówiecki Ring Rekreacyjny. Następnie na dziedzincu przed szkołą, spożywając solidną kiełbasę z rusztu nad o ... Wydarzenia/Info., 2012-04-20, Czytano: 85 raz(y)
czytam >>Życzenia dla mieszkańców Borówca      W przededniu zbliżających się świat wielkanocnych składam najlepsze życzenia. Aby te święta dla wszystkich mieszkańców Borówca przebiegły w radosnym rodzinnym nastroju, pogodzie ducha z refleksja nad ludzkim przemijaniem i tajemnicą jaką niesie ze sobą to święto. Wesołego Alleluja życzy Borówczanom i ich gościom Tomasz Grześkowiak radny . ... Publicystyka, 2012-04-07, Czytano: 78 raz(y)
czytam >>Widomości sportowe KS Avia – Sportowa 13 Poznań 4:1(1:0) W niedzielnym meczu piłki nożnej B-klasy seniorów rozgrywanym na terenach OSiR w Kórniku, drużyna KS AVIA prowadzona przez trenera Pawła Królczyka, w swym pierwszym meczu rundy wiosennej odniosła okazałe zwycięstwo. Cieszy wysoka wygrana oraz 3 zdobyte punkty. Dodajmy, że w dzień wcześniej w sobotnim meczu seniorów w lidze okręgowej Stella Luboń, której trenerem jest trenujący w naszym k ... Sport, 2012-04-01, Czytano: 280 raz(y)
czytam >>Czy nastąpi podział Borówca? referenfum wkrótce Mam niewątpliwą przyjemność pooinformować mieszkanców Borówca o tym, że na podstawie uchwały radnych miejskich w Kórniku podjętej w dniu 28 bm. Burmistrz Miasta i Gminy Kórnik przeprowadzi konsultacje społeczną na temat podziału Borówca na trzy sołectwa co jest wynikiem uchwały zebrania wiejskiego w tej sprawie. Tak więc już tylko od wyniku głosowania w tej sprawie z woli mieszkańców Boró ... Publicystyka, 2012-03-31, Czytano: 572 raz(y)
czytam >>Klub sportowy po sąsiedzku czyli nasz wkład w Euro 2024      Nasza redakcja otrzymała informację, że w sąsiednich Kamionkach działa klub piłki nożnej dla dzieci i dorosłych. Zachęcając Państwa do czynnego spędzania wolnego czasu przedstawiamy poniżej szczegóły dotyczące działalności klubu i atrakcji przygotowanych na najbliższy weekend przez KS AVIA      W niedzielę (1 kwietnia) ogodzinie 10.00 na Orliku przy ulicy Mieczewskiej w Kamionkach odbędzi ... Sport, 2012-03-30, Czytano: 293 raz(y)
czytam >>Relacja po Zebraniu Wiejskim      W piątkowy wieczór 2 marca , o godz. 19.00 rozpoczęło się w Borówcu zebranie wiejskie, na które został zaproszony burmistrz, Jerzy Lechnerowski. Obecne na tym spotkaniu były również dwie panie z Urzędu Miejskiego Kórnik: p. Marlena Treumann- reprezentowała Wydział Inwestycji oraz p.Elżbieta Krakowska- kierownik Wydziału Eksploatacji, a także przedstawicielka firmy Litz - głównego wykonawcy k ... Publicystyka, 2012-03-04, Czytano: 594 raz(y)
czytam >>Życzenia dla mieszkańców      Niech nadchodzące święta Bożego Narodzenia będą dla każdego okazją do odpoczynku od codziennej gonitwy, czasem spokoju i refleksji, upłyną w milej rodzinnej atmosferze nacechowanej miłością i wyrozumiałością a nadchodzący Nowy Rok niech przyniesie tyle radości, pomyślności i zdrowia by spełniły się zamierzenia i marzenia. Z wyrazami uszanowania Tomasz Grzeskowiak - radny Rady Mie ... Publicystyka, 2011-12-23, Czytano: 107 raz(y)
czytam >>Borówiec w budżecie gminy Kórnik na 2012 Piątkowe posiedzenie (2.12.2011) Komisji budżetu i finansów Rady Miejskiej w Kórniku, zakończyło prace nad przygotowaniem budżetu gminy Kórnik na 2012 rok. Jako radny po raz pierwszy uczestniczyłem w pracach nad uchwaleniem budżetu. To nie jest łatwe ani "przyjemne" zajęcie. Krzyżowanie się interesów prezentowanych przez radnych, sołtysów no i samego Burmistrza czyni atmosferę obrad bardzo ... Publicystyka, 2011-12-04, Czytano: 820 raz(y)
czytam >>Teatr Borówiec Publicystyka, 2011-11-30, Czytano: 231 raz(y)
czytam >>Mikołaki w Borówcu Wydarzenia/Info., 2011-11-21, Czytano: 241 raz(y)
czytam >>Placówki pocztowe w naszej okolicy Urząd Pocztowy Kórnik ul. Wojska Polskiego 9 czynny od poniedziałku do piątku w godz. 8:00 – 18:00 w soboty w godz. 9:00 – 13:00 Agencja Pocztowa Kórnik ul. Staszica 8a czynny od poniedziałku do piątku w godz. 9:00 – 17:00 w soboty w godz. 8:00 – 12:00 Agencja Pocztowa Kórnik - Bnin ul. Rynek 1 czynny od poniedziałku do piątku w godz. 9:00 – 17:00 Age ... Publicystyka, 2011-11-18, Czytano: 474 raz(y)
czytam >>Zakończenie sezonu na BRR Zakończył się sezon 2011 na Borówieckim Ringu Rekreacyjnym. Na wyznaczony termin i miejsce zbiórki miłośników dwóch kółek, stawiła się w sobotę tak liczna grupa rowerzystów(powyżej 60), że aż miło było patrzeć na tę kolorową gromadę borówczan i nie tylko. Swą obecnością zaszczycili ks.Proboszcz Grzegorz Gałkowski oraz Burmistrz Miasta i Gminy Kórnik Jerzy Lechnerowski. Organizatorzy w oso ... Wydarzenia/Info., 2011-10-16, Czytano: 296 raz(y)
czytam >>Wybory parlamentarne 2011 wyniki z lokalu wyborczego w Borówcu (obwód nr 8) Frekwencja wyborcza 67,36%. Uprawnionych 1489 wyborców. Głosowało 1 003 wyborców. Ważnych głosów oddano 981. Wyniki Ugrupowanie polityczne uzyskanych głosów uzyskanych głosów [%] ... Publicystyka, 2011-10-10, Czytano: 460 raz(y)
czytam >>Zakończenie sezonu rowerowego     W dniu 15.10.2011 o godz.12.00 przy "starej szkole" w Borówcu, odbędzie sie zbiórka rowerzystów oraz miłośników spacerów nordic-walking by gremialnie zakończyć sezon na Borowieckim Ringu Rekreacyjnym. Sołtys wraz z Radą Sołecką serdecznie zapraszają. Jako osoba, której powierzono funkcje organizatorskie zapewniam, że uczestników a zwłaszcza rodziców ze swymi pociechami spotka moc at ... Wydarzenia/Info., 2011-10-06, Czytano: 154 raz(y)
czytam >>Piłka nożna dla dzieci      Od roku na boisku w Borówcu pod patronatem Stowarzyszenia Przyjazny Borówiec odbywają się zajęcia piłki nożnej dla dwóch grup wiekowych 7 lat i młodsi oraz 7-9 lat. Od tego roku chcemy uruchomić kolejną grupę wiekową 10-12 lat. Pierwszy trening dla tej grupy, połączony ze spotkaniem organizacyjnym odbędzie się w najbliższą sobotę 1.10 o 10.30 na boisku. Zapraszam ... Sport, 2011-09-28, Czytano: 217 raz(y)
czytam >>Wyboista droga do naszej szkoły. Szkoła w Borówcu lub Kamionkach – marzenie czy realna niedaleka przyszłość? To pytanie zadaje sobie na pewno nie jeden mieszkaniec tych wsi; zwłaszcza, kiedy wcześnie rano jedzie do pracy wioząc jednocześnie swoje dzieci do szkoły w Poznaniu i widzi gromadę dzieci ( także małych) czekającą na przystanku na autobus, który zawiezie ich do szkoły w Szczodrzykowie. Myślę, że wszyscy w ty ... Publicystyka, 2011-09-20, Czytano: 491 raz(y)
czytam >>III borówiecka Biesiada na koniec lata już za nami.       Słoneczna sobota 17 września w Borówcu była okazją do III spotkania z cyklu "Biesiada na koniec lata". Tego roku formuła biesiady została wzbogacona o recital piosenki poetyckiej w wykonaniu pani Aleksandry Kiełb. Piękny głos i romatyczna nuta rozbrzmiewały w Borówcu blisko godzinę. Dla sypmatyków tego typu muzyki była to nie lada gratka. Dwa bisy bezapelacyjnie dowiodły, że wpisanie takieg ... Publicystyka, 2011-09-19, Czytano: 413 raz(y)
czytam >>Program Biesiady na koniec lata 17 września 2011r. Borówiec, ul. Szkolna 2 Program imprezy: Od 10:00 Sprzątanie Borówca (odbiór worków w szkole 10-11) 16:00 - 16:30 Finał Turnieju Tenisa Stołowego o Puchar Stowarzyszenia Przyjazny Borówiec 16:30 - 18:50 Borówieckie talenty (blok młodzieżowy) Malwina Biesiada Ania Hoppe z zespołem Kasia Owczarzak The Colts 19:00 - 20:00 Ola Kiełb Recital piosenki poe ... Wydarzenia/Info., 2011-09-15, Czytano: 243 raz(y)
czytam >>Warsztaty florystyczne w Borówcu Wydarzenia/Info., 2011-08-11, Czytano: 243 raz(y)
czytam >>Postscriptum do artykułu       Swoją wypowiedzią na kanwie inicjatywy Rady Sołeckiej w Borówcu, dotyczącej podziału wsi na kolejne jednostki pomocnicze gminy Kórnik czyli podjęcie starań o utworzenie sołectw w oparciu o ulice Poznańska, Główna, Szkolna, starałem się odnieść do korzyści jakie niesie ze sobą ustawa o samorządzie gminnym. Moja publikacja poglądu na ten temat w dyskusji jaka wywiązała się na zebraniu wiejskim ... Publicystyka, 2011-05-27, Czytano: 396 raz(y)
czytam >>Społeczeństwo obywatelskie       Minęło 20 lat od przywrócenia w naszym kraju samorządu terytorialnego. Ustawa z dnia 8 marca 1990 r.(Dz.U 2009.52.420-tekst jednolity), stała się podstawa do funkcjonowania samorządów miast i gmin.      Dziś każdy mieszkaniec miasta czy gminy, może z perspektywy minionych lat ocenić, jak wielkie i pozytywne zmiany nastąpiły w jego otoczeniu. 20 lat to na pewno wystarczająca cezura czasowa ... Publicystyka, 2011-05-22, Czytano: 394 raz(y)
czytam >>Turniej w piłce nożnej Puchar Borówca Wydarzenia/Info., 2011-05-22, Czytano: 314 raz(y)
czytam >>Weekendy majowe w Zamku Kórnickim Wydarzenia/Info., 2011-05-08, Czytano: 375 raz(y)
czytam >>Otwarcie BRR        Borówiecki Ring Rekreacyjny w dniu 16-go kwietnia znów wypełnili miłośnicy rowerów. Sezon rozpoczęło ponad 30-tu Borówczan i nie tylko. Swoją obecność zaznaczyli również goście z sąsiednich miejscowości. Impreze poprowadził sołtys BORÓWCA p.Maciej Słowiński, do którego musiałem sie zwrócić z tą prośbą z uwagi na borykanie się ze skutkami narciarskich dokuczliwosci. Na sołtysie zawsze można ... Wydarzenia/Info., 2011-04-19, Czytano: 499 raz(y)
czytam >>Otwarcie sezonu rowerowego w Borówcu W dniu 16 kwietnia o godz.12.00 na boisku przy ul.Szkolnej 2 w Borówcu nastąpi rozpoczęcie sezonu rowerowego i pieszych wycieczek. W pierwszy rajd po zdrowie wyruszymy BORÓWIECKIM RINGIEM REKREACYJNYM. Dla uczestników we wszystkich kategoriach wiekowych, rowerzystów i pieszych przewidziano liczne niespodzianki. Zapraszamy wszystkich sympatyków aktywnego wypoczynku. ... Wydarzenia/Info., 2011-04-06, Czytano: 494 raz(y)
czytam >>Teatr w Borówcu Publicystyka, 2011-03-22, Czytano: 541 raz(y)
czytam >>1% podatku dla SPB Publicystyka, 2011-03-20, Czytano: 224 raz(y)
czytam >>Wybory samorządowe uzupełniające 2011 - wyniki Wyniki sumaryczny obu obwodowych komisji wyborczych. Uprawnionych 3498 wyborców. Oddanych głosów 426+3 głosy nieważne Frekwencja wyborcza (liczba oddanych głosów/liczbę uprawnionych wyborców) 12,26% Nazwisko, imię uzyskanych ważnych głosów ... Wydarzenia/Info., 2011-03-07, Czytano: 434 raz(y)
czytam >>Wybory uzupełniające do Rady Miejskiej W najbliższą niedzielę 6 marca zostaną przeprowadzone samorządowe wybory uzupełniające do Rady Miejskiej w Kórniku. Powtórne głosowanie jest konsekwencją rezygnacji jaką złożył tuż po wyborach wygranych poprzedniej jesieni radny Andrzej Zielński. Tym razem wybór jest zdecydowanie skromniejszy. Swoją kandydaturę zgłosili: p. ANDRZEJ KAŹMIERCZAK (KWW Andrzeja Kaźmierczaka z Kamionek) p. PIOTR PL ... Wydarzenia/Info., 2011-03-02, Czytano: 367 raz(y)
czytam >>Wieści z Ratusza Pragnąc przybliżyć mieszkańcom Borówca efekty swojej pracy w ramach sprawowanego mandatu radnego informacje o tym, co istotne postanowiłem przekazywać za pośrednictwem serwisu naszborowiec.pl w formie „Wieści z ratusza”. W dniu 22.02. br. odbyla się Sesja rady Miejskiej Kórnika. Radni uchwalili miedzy innymi, że po przekazaniu przez Starostę Powiatu Poznańskiego kwoty 1 220 ... Publicystyka, 2011-02-24, Czytano: 421 raz(y)
czytam >>Życzenia świąteczne dla mieszkańców W imieniu p. Małgorzaty Walkowiak i swoim własnym - radnych wybranych glosami mieszkańców: Borówca,Kamionek i Szczytnik składam wszystkim mieszkańcom naszego okręgu wyborczego życzenia spokojnych, pogodnych Świąt Bożego Narodzenia i wszelkiej pomyślności w nadchodzącym Nowym 2011 Roku. Niech ten rok i następne lata, naszego uczestnictwa w pracach VI kadencji Rady Miejskiej w Kórniku, zaowocuj ... Publicystyka, 2010-12-20, Czytano: 265 raz(y)
czytam >>Oświadczenie KWW Nasze Wspólne Sprawy z ostatniej chwili g.17:20 Szanowni Mieszkańcy Gminy Kórnik, Pan Andrzej Zieliński, wybrany z listy KWW Nasze Wspólne Sprawy na radnego w okręgu wyborczym nr 7, wycofał w dniu 1.12. br swoją rezygnację z mandatu i przyjął obowiązki radnego, składając ślubowanie. Złożona po wyborach rezygnacja była następstwem rozbieżnej interpretacji przepisów prawnych. Ponowna analiza wykazała, że brak jest przeszkód prawnych, by sęd ... Wydarzenia/Info., 2010-12-02, Czytano: 402 raz(y)
czytam >>prof.Zieliński złoży ślubowanie      Jak dowiedział się naszborowiec prof. Andrzej Zieliński wycofał swoją rezygnacje z funkcji radnego i dzisiaj (1 grudnia) o godz. 13.00 złoży ślubowanie z całą pozostałą, nowo wybrana radą miasta Kórnika. Informacja ta pochodzi z pewnego źródła, ale nie została jeszcze potwierdzona u przedstawiciela KWW Nasze Wspólne Sprawy. Nadal czekamy na oficjalne potwierdzenie tej dobrej wiadomoś ... Wydarzenia/Info., 2010-12-01, Czytano: 344 raz(y)
czytam >>Krajobraz po wyborach Wybory samorządowe 2010 są już faktem dokonanym. Od tygodnia znamy już skład nowej rady miasta Kórnika. Przynajmniej tak się wydawało tydzień temu. Niespodziewana i zaskakująca rezygnacja z mandatu prof. Zielińskiego, który kandydował z ramienia KWW Nasze Wspólne Sprawy nie przestaje stawiać coraz to nowych znaków zapytania. Sprzyja temu niejasne i bardzo enigmatyczne uzasadnienie, a racze ... Publicystyka, 2010-11-28, Czytano: 665 raz(y)
czytam >>Nowy radny rezygnuje z mandatu. Dzisiaj nasza redakcja otrzymała informację o złożeniu przez p. Andrzeja Zielińskiego rezygnacji z funkcji radnego. Andrzej Zieliński uzyskał mandat radnego w ubiegło tygodniowych wyborach samorządowych. Uplasował się na trzeciej pozycji w naszym okręgu (nr 7) z poparciem ok. 30% głosów. Pan Zieliński startował do wyborów z Komitetu Wyborczego Wyborców „Nasze Wspólne Sprawy”. ... Wydarzenia/Info., 2010-11-26, Czytano: 672 raz(y)
czytam >>Podziękowania od nowo wybranych radnych. Szanowni Wyborcy! Wygraliśmy. Dzięki Waszym głosom, zostaliśmy radnymi Gminy Kórnik z okręgu nr 7 - Borówiec, Kamionki i Szczytniki. Komitet wyborczy "Nasze Wspólne Sprawy" promując nasze kandydatury na banerach wyborczych i ulotkach, za co skaładamy serdeczne słowa uznania za poniesiony trud, przekonał Was do głosowania. Przez kolejne cztery lata będziemy się starali nie zawieść udzielonego n ... Publicystyka, 2010-11-22, Czytano: 512 raz(y)
czytam >>Wybory samorządowe 2010 - wyniki Na wyniki wyborów samorządowych w okręgu nr 7 składają się wyniki z dwóch obwodowych komisji wyborczych: w Borówcu, w Kamionkach. Wyniki sumaryczny obu obwodowych komisji wyborczych. Uprawnionych 3430 wyborców. Oddanych głosów 1492 + 1 karta nieważna. Frekwencja wyborcza (lic ... Publicystyka, 2010-11-22, Czytano: 801 raz(y)
czytam >>Relacja (II) z debaty przedwyborczej 2010 część II      Teraz dokonajmy krótkiej charakterystyki KW Prawo i Sprawiedliwość. PIS podobnie jak NWS wystawił kandydatów w wielu okręgach, prawdę mówiąc jest najliczniejszym komitetem w naszej gminie z 12 kandydatami do rady miasta i kandydatem na burmistrza. W okręgu nr 7 PIS proponuje trzy osoby, na debacie pojawiło się dwoje: pan Janusz Rutkowski i pani Daria Ziółkowska. P. Janusz Rutkowski, znany ... Publicystyka, 2010-11-21, Czytano: 764 raz(y)
czytam >>Relacja (I) z debaty przedwyborczej 2010 cześć I       Debata wyborcza już za nami. Tegoroczna konfrontacja kandydatów na burmistrza i do rady miasta Kórnika odbyła się w środę 10 listopada w godzinach wieczornych w remizie OSP w Kamionkach. Frekwencja wśród wyborców umiarkowana, sala wprawdzie wypełniona była dość ściśle, lecz jeśli mierzyć frekwencję ilością mieszkańców okręgu wyborczego nr 7 (Borówiec, Kamionki, Szczytniki) odnosi si ... Publicystyka, 2010-11-21, Czytano: 724 raz(y)
czytam >>Program debaty przedwyborczej.      "Przyjazny Borówiec" - organizator debaty przed wyborami samorządowymi, która odbędzie się w najbliższą środę 10 listopada o godz. 19.00 w remizie OSP w Kamionkach przekazał redakcji naszego serwisu szczegółowy program tego wydarzenia. Dokument w postaci pliku PDF dostępny jest . W debacie potwierdziło udział 2 kandydatów na stanowisko burmistrza Kórnika i 8 kandydatów na radnych do rad ... Wydarzenia/Info., 2010-11-09, Czytano: 296 raz(y)
czytam >>masz głos masz wybór wybory samorządowe 2010       Właśnie ukazała się pierwsza cześć biuletynu „masz głos – masz wybór” przygotowana przez stowarzyszenie „Przyjazny Borówiec” w ramach ogólnopolskiej kampanii pod tym samym tytułem. Publikacja dystrubułowana była w naszym okręgu wyborczym w weekend (6-7 listopada). Jeśli nie dotarła wszędzie nasz serwis przychodzi z pomocą - możesz pobrać biuletyn w fo ... Wydarzenia/Info., 2010-11-07, Czytano: 315 raz(y)
czytam >>Krajobraz przed wyborami. Już za trzy tygodnie, 21 listopada odbędą się kolejne wybory samorządowe. Cztery lata temu w naszym okręgu stoczyła się wielka batalia o zmianę „starego” na „nowe”. Zawiązany wówczas komitet wyborczy „Nasze Wspólne Sprawy” wspierany przez młode i niedoświadczone wówczas stowarzyszenia „Przyjazny Borówiec” i „Lasem 1000” wystawił d ... Publicystyka, 2010-10-30, Czytano: 685 raz(y)
czytam >>Borówiecko kamionkowa Mrówka       W dzisiejszą sobotę (23 października 2010) otwarto na samej granicy Borówca i Kamionek nowy mini market budowlany należący do sieci grupy psb (Polskie Składy Budowlane). Grupa psb to zrzeszenie kilkuset przedsiębiorców działających pod wspólnym szyldem. Mrówka zaś jest siecią małych i średnich sklepów typu dom i ogród i sklepów budowlanych. Borówiecko-kamionkowa Mrówka należy do poznański ... Wydarzenia/Info., 2010-10-23, Czytano: 720 raz(y)
czytam >>Rajd rowerowy do Puszczykowa       W dniu 17.10.br. odbył się rajd rowerowy organizowany przez Burmistrza Puszczykowa pod auspicjami Stowarzyszenia Gmin Mikroregionu Wielkopolskiego Parku Narodowego. Okazja było otwarcie "Centrum EKOinfo" w Puszczykowie. Centrum mieści się w budynku stacyjnym tuż przy przejeździe kolejowym u wylotu na Poznań. Idea zarówno stowarzyszenia jak i centrum sprowadza się do tego by nie dop ... Wydarzenia/Info., 2010-10-18, Czytano: 336 raz(y)
czytam >>Zakończenie sezonu rowerowego        Wiatr i przenikliwe zimno towarzyszyły zakończeniu sezonu rowerowego na Borówieckim Ringu Rekreacyjnym. Nie odstraszyło to uczestników rajdu, którzy nie tak licznie jak na otwarciu wiosną, ale zaznaczyli dziś swój udział. Pogoda nie zachęcała do jazdy na dłuższym odcinku. Pokonaliśmy 3/4 BRR i pora było kończyć sezon by nie złapać przeziębienia. Najwytrwalsi zostali uhonorowani nagrodami uf ... Wydarzenia/Info., 2010-10-16, Czytano: 280 raz(y)
czytam >>Jesienne biesiadowanie po raz drugi. 20 września po raz drugi w historii mieszkańcy Borówca zakończyli lato wspólnym biesiadowaniem. Ubiegłoroczne zapewnienia organizatorów składane po pierwszej "Biesiadzie na koniec lata" zostały spełnione. Tegoroczny festyn zgromadził nieco więcej uczestników niż przed rokiem, to dobry trend dla utrzymania tej imprezy w przyszłości. Biesiadowanie wypełniła w dużym stopniu muzyka, imponujący ... Wydarzenia/Info., 2010-09-22, Czytano: 520 raz(y)
czytam >>20 września rusza BUDOWA KANALIZACJI !      Nasz serwis otrzymał dzisiaj z firmy AQUANET S.A. potwierdzoną informację o terminie rozpoczęcia prac przy budowie kanalizacji sanitarnej z przyłączeniami w Borówcu. Ta wyczekiwana przez wszystkich mieszkańców inwestycja rozpocznie się w poniedziałek 20 września (dla porządku podam, że w tym roku). Jest to bardzo dobra wiadomość, w nadejście której już chyba wszyscy zwątpili po latach obi ... Wydarzenia/Info., 2010-09-17, Czytano: 709 raz(y)
czytam >>Program imprezy Biesiada na koniec lata Drodzy sąsiedzi, Nieuchronnie zbliża się koniec lata. Za chwilę wszyscy zaszyjemy się w swoich domach na kolejne pół roku, wyczekując wiosny. Nadarza się okazja, aby "z przytupem" pożegnać to, co nieuchronnie odchodzi w przeszłość. Tradycyjnie (drugi raz to już tradycja), Stowarzyszenie Przyjazny Borówiec wraz z Sołtysem i Stowarzyszeniem Senior, 18 września, przy szkole, organizują "Biesiadę ... Wydarzenia/Info., 2010-09-15, Czytano: 449 raz(y)
czytam >>Biesiada na koniec lata 18 września Wydarzenia/Info., 2010-09-08, Czytano: 452 raz(y)
czytam >>Relacja z Afryki      W imieniu trzech dzielnych dżentelmenów, przemierzajacych na rowerach Zambie, przesyłam serdeczne pozdrowienia dla mieszkaców Borówca. Mamy juz prawie 500 km w nogach, mnóstwo wspaniałych spotkań po drodze i dalszą przygodę przed nami. Pozdrawiamy: Tomasz, Rafał, Wojtek i kronikarka Agnieszka ... Wydarzenia/Info., 2010-07-05, Czytano: 555 raz(y)
czytam >>Wyniki wyborów prezydenckich 2010 II tura Wyniki Obwodowej Komisji Wyborczej w Borówcu, ul. Szkolna 2 Uprawnionych do głosowania: 1713 osób Oddano głosów: 1206 Ważnych głosów: 1198 Frekwencja wyborcza : 70,40% Kandydat Ilość uzyskanych głosów [%] KOMOROWSKI Bronisław Maria 940 78,46% ... Wydarzenia/Info., 2010-07-05, Czytano: 509 raz(y)
czytam >>Dzieci z Borówca dla dzieci w Lusace          Dzisiaj (23 czerwca) wyruszyła w swoją podróż rowerowa wyprawa do Afryki z udziałem trzech przedstawicieli naszej borówieckiej społeczności. O szczegółach tej wyprawy pisałem w poprzednim artykule zatytułowanym . Warto jednak podkreślić, że uczestnikom tej eskapady przyświeca nie tylko chęć zmierzenia się z afrykańskimi bezdrożami i przeżycie wielkiej przygody, ale również cel humanitarny ... Wydarzenia/Info., 2010-06-23, Czytano: 527 raz(y)
czytam >>Wyniki wyborów prezydenckich 2010 Wyniki Obwodowej Komisji Wyborczej w Borówcu, ul. Szkolna 2 Uprawnionych do głosowania: 1722 osób Oddano głosów: 1217 Ważnych głosów: 1215 Frekwencja wyborcza : 70,67% Kandydat Ilość uzyskanych głosów [%] KOMOROWSKI Bronisław Maria 828 68,15% ... Wydarzenia/Info., 2010-06-20, Czytano: 538 raz(y)
czytam >>Afrykańska przygoda.         W dniu 23 czerwca wyrusza z Borówca troje śmiałków by po dotarciu do Zambii pokonać na rowerach szlak, jaki w latach 1931-1936 przemierzył polski podróżnik Kazimierz Nowak W 80-tą rocznicę, dla upamiętnienia tego osiągnięcia rozpoczęła się wyprawa "Śladami Kazimierza Nowaka". Trasę, jaką przemierzył podzielono na 24 etapy. W ósmym etapie, przez Zambię, zaznaczą swój udział Borówczanie. ... Wydarzenia/Info., 2010-06-06, Czytano: 631 raz(y)
czytam >>Oficjalne otwarcie boiska sportowego w Borówcu fotorelacja Wydarzenia/Info., 2010-05-04, Czytano: 761 raz(y)
czytam >>Oficjalne otwarcie boiska sportowego Sołtys Borówca, Stowarzyszenie „Senior” oraz Stowarzyszenie „Przyjazny Borówiec” zapraszają na OFICJALNE OTWARCIE BOISKA SPORTOWEGO przy ulicy Szkolnej w Borówcu, w piątek, 30 kwietnia o godz 18.00 W ramach uroczystości odbędzie się mecz pokazowy, oraz występ zespołu Simply Blue. ... Wydarzenia/Info., 2010-04-26, Czytano: 357 raz(y)
czytam >>Rowerowa sobota W minioną sobotę 17 kwietnia zainaugurowano sezon rowerowy w Borówcu. Ponieważ zaplanowane wcześniej wydarzenie zbiegło się z uroczystościami pogrzebowymi Prezydenta RP i jego małżonki, którzy zginęli tragicznie w katastrofie lotniczej, jednym z punktów przystankowych na trasie wycieczki był Kórnicki ratusz, gdzie uczestnicy uczcili pamięć zmarłych poprzez wpis do księgi kondolencyjnej i złożenie ... Wydarzenia/Info., 2010-04-20, Czytano: 510 raz(y)
czytam >>Otwarcie sezonu rowerowego W sobotę 17 kwietnia otwarcie sezonu rowerowego. Spotykamy się przy świetlicy (ul. Szkolna 2) o godz. 11.oo. Zapraszamy wszystkich sympatyków dwóch kółek. Organizatorzy pragną aby pierwszą w tym sezonie wycieczką rowerową uczcić pamięć wszystkich ofiar tragicznej katastrofy smolotowej pod Smoleńskiem. ... Wydarzenia/Info., 2010-04-13, Czytano: 307 raz(y)
czytam >>Księga Kondolencyjna W związku z tragiczną katastrofą lotniczą jaka miała miejsce w sobotę 10 kwietnia 2010 roku, w której śmierć poniósł Prezydent Polski p. Lech Kaczyński, jego małżonka oraz przedstawiciele Sejmu, Senatu, Wojska, Kościoła, osoby im towarzyszące i załoga samolotu Urząd Miasta Kórnik zaprasza Mieszkańców Gminy do przekazania osobistych kondolencji poprzez wpis do Księgi Kondolencyjnej, umieszc ... Wydarzenia/Info., 2010-04-12, Czytano: 371 raz(y)
czytam >>Sprzątamy Borówiec W najbliższą sobotę 10 kwietnia kolejna akcja sprzątania naszej okolicy. Zadbaj z nami o swoje otoczenie! Przyjdź po worki w godz. 10-11 do szkoły w Borówcu Organizatorzy: Sołtys Borówca, Urząd Miejski w Kórniku Stowarzyszenie „Przyjazny Borówiec” ... Wydarzenia/Info., 2010-03-30, Czytano: 366 raz(y)
czytam >>Forum na dnie!        Miałem nadzieję, że nigdy nie przyjdzie mi napisać podobnie gorzkich słów na temat poziomu jaki osiągnie forum naszego serwisu. Jednak od pewnego czasu wartość merytoryczna i forma wypowiedzi stacza się systematycznie po równi pochyłej. Na forum zaczęły dominować posty nie wnoszące żadnej merytorycznej treści, a ich celem jest wyłącznie obrażanie innych forumowiczów oraz zagłuszanie własn ... Publicystyka, 2009-12-27, Czytano: 716 raz(y)
czytam >>Październikowe biesiadowanie w Borówcu Wczesny październik, pachnie już jesienią. Lato jest jedynie nieodległym wspomnieniem beztroskich wakacji. Dni stają się coraz krótsze, a pogoda bywa kapryśna. Ale w Borówcu tan czas to wyśmienita pora na... festyn. Pierwsza koncepcja jesiennej imprezy zamykającej okres kanikuły powstała w Stowarzyszeniu „Przyjazny Borówiec” już na początku roku. Postanowiono połączyć corocz ... Publicystyka, 2009-10-13, Czytano: 937 raz(y)
czytam >>BIESIADA NA KONIEC LATA      Już za tydzień, dokładnie w sobotę 3 października w Borówcu będzie okazja do wspólnej zabawy, lecz nie tylko, również do wspólnych pożytecznych działań dla dobra naszej miejscowości. Tego dnia od godziny 10.00 rusza akcja . Każdy może może przyczynić się do poprawy wizerunku naszego otoczenia. Na co dzień wielu z nas narzeka na krótkowzroczność swoich bliższych i dalszych sąsiadów. Wystarcz ... Wydarzenia/Info., 2009-09-26, Czytano: 784 raz(y)
czytam >>II Borówiecki Konkurs Forograficzny Prace zgłoszone do konkkursu Tegoroczny konkurs fotograficzny został rozpisany w dwóch kategoriach tematycznych. Zobacz dotąd zgłoszone prace wybierając interesujący ciebie temat. ... Wydarzenia/Info., 2009-08-26, Czytano: 1001 raz(y)
czytam >>II Borówiecki Konkurs Fotograficzny Letnia kanikuła w pełni. Słońce palące na niebie, soczysta zieleń wokół nas i feria barw kwitnących kwiatów. W tych "tak pięknych okolicznościach przyrody, niepowtarzalnej" narodził się pomysł zorganizowania w Borówcu... jesiennego festynu. Organizatorzy wybiegając myślami w przód i przewidując smutek mieszkańców naszej miejscowości związany z końcem wakacji i nieuchronnym nadejściem dżdż ... Wydarzenia/Info., 2009-08-07, Czytano: 864 raz(y)
czytam >>V Letni Festiwal Muzyka z Kórnika Już po raz piąty, w miesiącach wakacyjnych, Kórnik stanie się areną artystycznych zmagań podczas Letniego Festiwalu Muzyka z Kórnika. Ponieważ rok 2009 nasycony jest przeróżnymi rocznicami i jubileuszami, tegoroczną edycję festiwalu nazwaliśmy IN ANNOJUBILEO. Poza samym festiwalem, który szczęśliwie doczekał się piątej edycji, swój jubileusz świętuje Poznański Chór Katedralny –zespół ... Wydarzenia/Info., 2009-07-02, Czytano: 462 raz(y)
czytam >>Parafiada 2009 - Fotoreportaż Fot. Zbigniew Rodek Wydarzenia/Info., 2009-06-18, Czytano: 1129 raz(y)
czytam >>Inauguracja Borówieckiego Ringu Rekreacyjnego. O Borówieckim Ringu Rekreacyjnym [BRR] pisaliśmy już trzy tygodnie temu. Dzisiaj kilka fotek z inauguracji trasy, która odbyła się 5 czerwca. Otwarcie zgromadziło ok. 18 osób, wśród nich p. burmistrza Jerzego Lechnerowskiego, księdza proboszcz naszej parafii Grzegorza Gałkowskiego, sołtysa naszej wsi p. Macieja Słowińskiego oraz pomysłodawców i pierwszych użytkowników naszej nowej atrakcji ... Wydarzenia/Info., 2009-06-14, Czytano: 764 raz(y)
czytam >>Wyniki wyborów do Parlamentu Europejskiego 2009 Wyniki Obwodowej Komisji Wyborczej w Borówcu, ul. Szkolna 2 Uprawnionych do głosowania: 1612 osób Oddano głosów: 663 Ważnych głosów: 656 Frekwencja wyborcza : 41,13% Ugrupowanie/Partia Ilość uzyskanych głosów [%] Platforma Obywatelska 494 75,30% ... Wydarzenia/Info., 2009-06-08, Czytano: 584 raz(y)
czytam >>Bezpłatne badania mammograficzne w Borówcu. Wydarzenia/Info., 2009-06-07, Czytano: 394 raz(y)
czytam >>Co Borówiec ma wspólnego z Berlinem ? Pierwsza myśl to litera B obie miejscowości zaczynają się na "B", czy coś jeszcze? Do tej pory nie, ale 5 czerwca to się zmieni. Bo właśnie tego dnia otwarty zostanie Borówiecki Ring :) jest wprawdzie skromniejszy niż znana wśród wielu z nas autostrada A10 okalająca Berlin zwana potocznie Berliner Ring, ale pełnić będzie za to szlachetniejszą funkcję - zadba o nasze zdrowie. Borówiecki Ri ... Wydarzenia/Info., 2009-06-01, Czytano: 1224 raz(y)
czytam >>Dzień Dziecka 2009 - Relacja z festynu Z okazji Dnia Dziecka, 31.05.2009, odbył się w Borówcu festyn rodzinny. Licznie przybyłe dzieci wraz ze swoim rodzinami miały okazję uczestniczyć w pełnej atrakcji zabawie zatytułowanej "KODO-MONO-HI" - jak dobrze być dzieckiem przygotowanej i prowadzonej przez zespół Art and Music. Program animacji oparty był na podróży po Świecie. Nim jednak rozpoczęła się wyprawa odbyło się malowanie ... Publicystyka, 2009-06-01, Czytano: 572 raz(y)
czytam >>Dzień Dziecka 2009 Wydarzenia/Info., 2009-05-23, Czytano: 406 raz(y)
czytam >>SPOTKANIE PO LATACH STOWARZYSZENIE "SENIOR" W BORÓWCU INFORMUJE, ŻE W DNIU 16 MAJA 2009 R. ODBĘDZIE SIĘ DRUGIE "SPOTKANIE PO LATACH" NAUCZYCIELI I UCZNIÓW SZKOŁY PODSTAWOWEJ W BORÓWCU W programie przewidziano Mszę św., wspólny obiad, kawę z ciastem i inne atrakcje a przede wszystkim miłą rodzinną atmosferę. Zainteresowane osoby prosimy o wpłacanie wpisowego w kwocie 50.00 zł. na rachu ... Wydarzenia/Info., 2009-04-15, Czytano: 516 raz(y)
czytam >>Sprzątamy Borówiec W najbliższą sobotę 18 kwietnia kolejna akcja sprzątania naszej okolicy. Zadbaj z nami o swoje otoczenie! Przyjdź po worki w godz. 10-11 do szkoły w Borówcu Organizatorzy: Sołtys Borówca, Urząd Miejski w Kórniku Stowarzyszenie „Przyjazny Borówiec” ... Wydarzenia/Info., 2009-04-15, Czytano: 429 raz(y)
czytam >>Warsztaty plastyczne w Borówcu Szanowni Państwo, Chciałbym poinformować, że pierwsze zajęcia w ramach warsztatów plastycznych prowadzonych przez p. Sylwię Grabarczyk odbędą się we czwartek 19.03. w godz. 17.00-19.00 w świetlicy w Borówcu. Do połowy czerwca odbędzie się 12 spotkań w cyklu tygodniowym. Zajęcia przeznaczone są dla dzieci. Zakres zajęć obejmować będzie: podstawowe techniki plastyczne małe formy rzeźbiarskie ... Wydarzenia/Info., 2009-03-18, Czytano: 652 raz(y)
czytam >>Plan Odnowy Miejscowości Borówiec Borówiec wymaga odnowy - to widać gołym okiem. Wśród mieszkańców naszej wsi, działających tutaj stowarzyszeń oraz władz samorządowych od dawna toczy się dyskusja o potrzebach Borówca, tych najbardziej palących (infrastruktura, bezpieczeństwo) i tych przyszłościowych, choć nie mniej ważnych (ład przestrzenny, ośrodki uzyteczności publicznej). Na podstawie tych dyskusji, spotkań, zebrań i p ... Wydarzenia/Info., 2009-03-12, Czytano: 935 raz(y)
czytam >>Zaproś ptaki do ogrodu! (cz.III) Jak wspomniano wcześniej największym rzędem ptaków w Europie są wróblowe. Nazwa rzędu pochodzi oczywiście od popularnego wróbla. Wróbel domowy jest gatunkiem synantropijnym tzn. żyjącym w pobliżu ludzkich siedzib. Jest to jeden z najliczniej rozpowszechnionych ptaków na świecie, a swój sukces zawdzięcza prawdopodobnie umiejętności życia w pobliżu ludzi. Rzadko można znaleźć gniazdo wróbla dale ... Publicystyka, 2009-02-12, Czytano: 2322 raz(y)
czytam >>Masz głos, masz wybór 2009 informacja o naborze do akcji Fundacja im. Stefana Batorego oraz Stowarzyszenie Szkoła Liderów zapraszają do udziału w kolejnej edycji akcji "Masz głos, masz wybór". Do udziału w akcji zapraszamy zarówno organizacje pozarządowe, jak i grupy nieformalne. Jeśli interesujesz się sprawami lokalnymi, chcesz wpływać na decyzje dotyczące rozwiązania konkretnego problemu występującego w twojej miejscowości i zaangażować inn ... Wydarzenia/Info., 2009-01-19, Czytano: 763 raz(y)
czytam >>Zaproś ptaki do ogrodu! (cz.II) Z pewnością jednymi z pierwszych gości przy naszym karmniku będą sikorki. Ornitolodzy podzielili gromadę ptaków z uwagi na podobieństwa w budowie i w zachowaniu na rzędy i rodziny. Najliczniej reprezentowanym rzędem są ptaki wróblowe. Rząd ten podzielony jest na 74 rodziny. Ptaki wróblowe występują na całym świecie. Są to ptaki lądowe, dobrze latające, a wśród nich bardzo liczną podgrupę s ... Publicystyka, 2008-12-09, Czytano: 1955 raz(y)
czytam >>Do trzech razy sztuka – przyszłość „naszegoborówca” Serwis naszborowiec.pl istnieje już prawie cztery lata. Tym razem przedstawiam jego trzecią odsłonę. Wprowadzone zmiany nie mają jednak wyłącznie charakteru kosmetycznego. Mają przede wszystkim poprawić funkcjonalność i skuteczność przekazywania informacji. Dlatego zdecydowałem się całkowicie zmienić charakter strony startowej. Zauważyliście już zapewne, że obecnie stanowi ona kompendium ... Publicystyka, 2008-10-26, Czytano: 1190 raz(y)
czytam >>Zaproś ptaki do ogrodu! Od czasu pojawienia się Archaeopteryxa – pierwszego opierzonego stworzenia uznanego przez naukowców za ptaka – minęło ok. 150 mln. lat. W ciągu tego czasu ptaki opanowały prawie całą Ziemię. Są niemal wszędzie, występują prawie w każdym środowisku, zarówno w lasach tropikalnych jak i w obszarach polarnych, na ruchliwych ulicach i na parkingach przy marketach. Są na lądzie, w wo ... Publicystyka, 2008-10-26, Czytano: 1577 raz(y)
czytam >>Jaki jest Borówiec naszych marzeń? Jaki jest Borówiec naszych marzeń? Na to pytanie próbowało odpowiedzieć wczoraj (23 paździrnika) ok. 30 mieszkańców przybyłych na spotkanie do świetlicy wiejskiej. Zebranie prowadzone przez p. Michala Steckiego - prezesa Stowarzyszenia Przyjazny Borówiec, było podzielone na dwie zasadnicze części. W pierwszej zaproszony na spotkanie p. Waldemar Pruss - przedstawiciel omówił podział i zas ... Wydarzenia/Info., 2008-10-24, Czytano: 893 raz(y)
czytam >>Sprzątamy Borówiec W najbliższą sobotę 25 października kolejna akcja sprzątania naszej okolicy. Zadbaj z nami o swoje otoczenie! Przyjdź po worki w godz. 10-11 do szkoły w Borówcu Po akcji o 18.00, wszystkich uczestników zapraszamy na ognisko z atrakcjami Organizatorzy: Sołtys Borówca, Urząd Miejski w Kórniku Stowarzyszenie „Przyjazny Borówiec̶ ... Wydarzenia/Info., 2008-10-20, Czytano: 370 raz(y)
czytam >>Borówiec Twoich marzeń. Przyjdź na dyskusję o przyszłości Borówca. Stowarzyszenie "Przyjazny Borówiec" pragnie zaprosić wszystkich mieszkańców, na dyskusję o przyszłości Borówca, w czwartek, 23.10 o 19.00. Miejscem spotkania będzie nasza świetlica przy ul. Szkolnej 2. Na jej podstawie chcemy stworzyć dokument strategiczny dla naszej miejscowości, który będzie spełniał następujące funkcje: Ujawni i opisze potrzeby mieszkańców w zakresie infrastruktury, bezpi ... Wydarzenia/Info., 2008-10-18, Czytano: 707 raz(y)
czytam >>Ale jazda!     Wczoraj (15 października) ruszyła budowa ronda na skrzyżowaniu ulic Poznańska/Szkolna/Główna. Z informacji udzielonych przez p.Sołtysa w ciągu kilku lub kilkunastu dni powstanie w tym miejscu tymczasowe skrzyżowanie z ruchem okrężnym. Niestety nie widzieć dlaczego już na tym etapie budowy zmieniono organizację ruchu na skrzyżowaniu. Intencją drogowców było zapewne ułatwienie kierowcom porusz ... Publicystyka, 2008-10-16, Czytano: 364 raz(y)
czytam >>Bankomat w Borówcu Z początkiem tego miesiąca (sierpień 2008) dostępny jest w Borówcu bankomat. Starania o to pożyteczne urządzenie rozpoczął sołyts jeszcze w ubiegłym roku. Jak to zwykle bywa wszytko musi nabrać "mocy urzędowej" i poczekać na sprzyjający moment i wolną pozycję w budżecie - w tym przypadku Banku Spółdzielczego w Kórniku, który zainstalował długo oczekiwaną ścianę do wybierania pieniędzy. ... Wydarzenia/Info., 2008-08-08, Czytano: 447 raz(y)
czytam >>Działania sołtysa Borówca w sprawie planowanej zmiany trasy lotów F-16 Po ubiegłotygodniowych informacjach o rozważanych rozwiązaniach dot. zmiany tras lotów F-16, na których ucierpieli by przede wszystkim mieszkańcy Borówca i Kamionek (znaczny wzrost hałasu), Sołtys Borówca i Rada Sołecka poprosili o rozmowę wojewodę wielkopolskiego, Pana Piotra Florka. Do spotkania doszło w dniu dzisiejszym (21 lipca 2008), przedstawiciele Borówca przedstawili związane z t ... Wydarzenia/Info., 2008-07-21, Czytano: 417 raz(y)
czytam >>Nie narzekajcie na hałas F16 dzisiaj ... Nie narzekajcie na hałas F16 dzisiaj, jutro będziecie wspominać go ledwie jako irytujące brzęczenie muchy. Muchy wasz stępiony słuch nie usłyszy już w ogóle. Urząd Miasta Poznania wyłożył właśnie do publicznej konsultacji opracowany przez naukowców pod auspicjami Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza "Program Ochrony przed Hałasem m. Poznania". Opracowanie jest bardzo kompleksowe, uwzględn ... Publicystyka, 2008-07-11, Czytano: 586 raz(y)
czytam >>IV Letni Festiwal Muzyka z Kórnika Szanowni Państwo, mam zaszczyt poinformować i jednocześnie zaprosić Państwa na rozpoczynający się już w najbliższą niedzielę (6-tego lipca godz. 17.00) IV Letni Festiwal Muzyka z Kórnika. Podczas tegorocznej edycji festiwalu podążymy w niecodzienną podróż. Wspólnie z artystami zanurzymy się w bezkres czasu i przestrzeni. W programie znajdzie się muzyka dawna i współczesna. Odwiedzimy Chiny, Ame ... Wydarzenia/Info., 2008-07-03, Czytano: 415 raz(y)
czytam >>Nowe forum serwisu naszborowiec.pl Bałagan na naszym forum osiągnął już swój zenit. Wykorzystywany dotąd zewnętrzny komponent do obsługi tego forum umożliwia wyłącznie bardzo proste czynności moderacyjne, a i one nie zawsze działają poprawnie. Jakby tego było mało przyczepił nam się do forum jakiś wielce irytujący bot, publikujący bezsensowne ogłoszenia samochodowe, o wyskakujących rekalmach nawet nie wspomnę. Zatem nadszedł czas ... Wydarzenia/Info., 2008-07-01, Czytano: 426 raz(y)
czytam >>Nowy serwis ogłoszeniowy ekornik.pl lub po prostu to adres nowego serwisu ogłoszeniowego przeznaczonego dla internautów z całej naszej gminy. Serwis ekornik.pl jest zintegrowany z serwisem ogłoszeniowym na stronach naszego Borówca, co oznacza, że wszystkie ogłoszenia zamieszczane w naszym serwisie są również widoczne na ekornik.pl i odwrotnie. Projekt ekornik.pl jest wynikie ... Wydarzenia/Info., 2008-06-23, Czytano: 353 raz(y)
czytam >>Przestrzeń Borówca - inne spojrzenie. W czwartek 26 czerwca o godz 19.00 w świetlicy wiejskiej przy ul. Szkolnej 2 w Borówcu studenci Wydziału Architektury Politechniki Poznańskiej zaprezentują projekty zagospodarowania naszej miejscowości. Projekty zostały wykonana w ramach zajęć praktycznej nauki zawodu i mogą być cenną inspiracją dla wytyczania kierunków rozwoju naszej miejscowości.      Autorzy projektów i Stowarzysenie Prz ... Wydarzenia/Info., 2008-06-23, Czytano: 345 raz(y)
czytam >>Zabawy w Borówcu ciąg dalszy - VI Parafiada Wydaje się, że zabawa w Borówcu nigdy się nie kończy. W ubiegłym tygodniu Dzień dziecka, tej niedzieli - Parafiada. Borówczanie to jednak mają fajne życie ... ... Wydarzenia/Info., 2008-06-15, Czytano: 379 raz(y)
czytam >>Festyny są w modzie. Festyny, festyny, festyny... gdzie się nie rozejrzeć festyny. Dziecięce, familijne, piknikowe. Każda szkoła, każde przedszkole, każda wieś i miasteczko - wszyscy chcą mieć swoją plenerową zabawę. Nasza miejscowość w tę nową modę również postanowiła się wpisać. Przygotowano na miarę możliwości i wyobraźni festyn rodzinny - pod hasłem "Dzień Dziecka w Borówcu". Początkowo jak wyjaśniają organizatorz ... Wydarzenia/Info., 2008-06-10, Czytano: 618 raz(y)
czytam >>DZIEŃ DZIECKA TUŻ TUŻ Mimo iż Międzynarodowy Dzień Dziecka jest już za nami nic nie stoi na przeszkodzie aby świętować go jeszcze raz w sobotę 7 czerwca (początek o g.12.00). Wszak świętowania nigdy nie za wiele, a przygotowana przez Sołtysa, Stowarzyszenie "Przyjazny Borówiec", Stowarzyszenie "Senior" i ZHR impreza dostarczy nam z pewnością wielu pozytywnych emocji. Motywem spójnym dla całego festynu ma być ... Wydarzenia/Info., 2008-06-04, Czytano: 384 raz(y)
czytam >>I Konkurs fotograficzny w Borówcu Na przełomnie maja i czerwca 2008 roztrzygnął się w Borówcu I Konkurs Fotograficzny Konkurs organizowany był w związku z obchodami w Borówcu Dnia Dziecka. W Konkursie mogli wziąć udział wszyscy mieszkańcy Borówca i okolic! Fotografie w formacie JPG były nadsyłane w dniach od 20.04. do 25.05.2008 r. w dwóch kategoriach tematycznych: Świat wokół mnie. Mój przyjaciel Rozstrzygnię ... Wydarzenia/Info., 2008-04-21, Czytano: 1225 raz(y)
czytam >>Karnety świąteczne Wydarzenia/Info., 2007-12-15, Czytano: 332 raz(y)
czytam >>Wybory parlamentarne 2007 (wyniki z lokalu wyborczego w Borówcu) Frekwencja wyborcza 75,41%. Uprawnionych 1456 wyborców. Głosowało 1098 wyborców. Ważnych głosów oddano 1082. Wyniki Ugrupowanie polityczne uzyskanych głosów uzyskanych głosów [%] ... Wydarzenia/Info., 2007-10-21, Czytano: 347 raz(y)
czytam >>Sprzątamy Borówiec Wydarzenia/Info., 2007-10-09, Czytano: 346 raz(y)
czytam >>WYSTĘP ARTYSTÓW TEATRU MUZYCZNEGO :::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::: W niedzielę 19 sierpnia wieczorową porą o godz. 20.00 w amfiteatrze przy kaplicy wystąpią artyści TEATRU MUZYCZNEGO z Poznania. Wstęp oczywiście WOLNY. Nie przegap takiej okazji !!!! :::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::: ... Wydarzenia/Info., 2007-08-17, Czytano: 332 raz(y)
czytam >>Parafiada po raz czwarty. W niedzilę 17 czerwca Borówiec po raz czwarty był areną sportowych zmagań reprezentacji sześci parafii. I podobnie jak w ubiegłych latach towarzyszyły im występy artystów, loterie fantowe, gry i zabawy dla wszystkich mieszkańców i gości Borówca. Tradycyjnie było coś dla ducha i dla ciała. Z każdym rokiem parafialny festyn organizowany jest z większym rozmachem. W tym roku parafianie mogli równ ... Wydarzenia/Info., 2007-06-17, Czytano: 358 raz(y)
czytam >>Dzień z Aquanetem - oczyszczalnia w Borówcu będzie modernizowana. Jak wynika z planów inwestycyjnych Aquanetu, oczyszczalnia ścieków w Borówcu ma być modernizowana. Obecnie istniejący obiekt, dzięki zmianom dostosowującym do standardów unijnych stać się ma mniej uciążliwym dla pobliskich mieszkańców. Niezbędne jest także zwiększenie przepustowości oczyszczalni, która umożliwi podłączenie do niej nowych sieci obsługujących nieskanalizowane dotychczas wsie. ... Wydarzenia/Info., 2007-05-16, Czytano: 376 raz(y)
czytam >>Jak będzie wyglądała rozbudowana oczyszczalnia w Borówcu? Każdy, kto chce się o tym przekonać będzie miał taką okazję w najbliższy czwartek (10 maja). Tego dnia z inicjatywy Stowarzyszenia Przyjazny Borówiec, odbędzie się wycieczka zorganizowana przez Aquanet do oczyszczalni ścieków w Szlachęcinie (gm Murowana Goślina). Jej celem jest zapoznanie mieszkańców oraz radnych z technologią i funkcjonowaniem instalacji o podobnych parametrach do tej, kt ... Wydarzenia/Info., 2007-05-07, Czytano: 337 raz(y)
czytam >>Wiosenne porządki Robiąc wiosenne porządki warto pamietać również o naszej miejscowści. Sporo drobnych śmieci nagromadziło się przy drogach, w rowach i innych wspólnie użytkowantch przez mieszkańców terenach. W sobotę 14 kwietnia 2007 będzie okazja aby przynajmniej cześć tych śmieci posprzątać. Jak co roku na wiosnę przeprowadzana jest akcja sprzątania Borówca i okolic przez mieszkańców. Akcja rozpoczyna się ... Wydarzenia/Info., 2007-04-14, Czytano: 327 raz(y)
czytam >>Ruszyła oficjalna strona sołtysa i rady sołeckiej wsi Borówiec Szanowni mieszkańcy Borówca, czytelnicy naszborowiec.pl, miło jest mi powiadomić, że od dzisiaj w naszym serwisie udostępniłem podstronę, na której sołtys i rada sołecka będą publikowali oficjalne informacje i komunikaty sołeckie oraz sprawozdania ze swojej działalności. Podstrona umożliwia sołtysowi własnoręczne (bez udziału administratora) zamieszczanie treści, dzięki czemu możecie by ... Wydarzenia/Info., 2007-03-13, Czytano: 300 raz(y)
czytam >>Aquanet sponsoruje naszborowiec.pl Aquanet to firma wodociągowo-kanalizacyjna operująca na naszym terenie od ponad dwóch lat. W tym czasie przeprowadzono kilka modernizacji sieci wodociągowej a w przyszłym roku(2008) plany inwestycyjne przewidują rozpoczęcie prac przy budowie kolektora kanalizacyjnego w ulicy Poznańskiej i Szkolnej. Kontrowersyjnym pozostaje nadal projekt rozbudowy oczyszczalni ścieków w Borówcu, który budz ... Publicystyka, 2007-03-09, Czytano: 351 raz(y)
czytam >>Expose sołtysa. Po blisko dwóch miesiącach milczenia nowy sołtys, Pan Maciej Słowiński określił zadania, na których w sposób szczególny chce skupić swoją uwagę oraz doprowadzić do realizacji przynajmniej części z nich. Na forum serwisu pojawiło się w sprawie naszego sołtysa kilka krytycznych uwag. Pamiętajmy jednak, że w czeroletniej kadencji pierwsze dwa-trzy miesiące są okresem zapoznawania się osoby n ... Wydarzenia/Info., 2007-03-05, Czytano: 326 raz(y)
czytam >>INTERNET W BORÓWCU Artykuł sponsorowany Dwa lata temu kiedy powstawał ten serwis dostęp do internetu w Borówcu był luksusem dostępnym tylko dla wybranych klientów naszego polskiego monopolisty telekomunikacyjnego. Rzeczony monopolista dyktował ceny i warunki korzystania z globalnej sieci wg własnego uznania, w oparciu o sobie jedynie znane kalkulacje ekonomiczne. Niedoceniając potencjału rynkowego naszej okolicy umieścił go na s ... Publicystyka, 2007-02-05, Czytano: 900 raz(y)
czytam >>Ogłoszenie        W świetlicy wiejskiej przy ul. Szkolnej 2 w Borówcu wyłożony jest projekt przebudowy ul. Poznańskiej. Zawiera on również proponowane lokalizacje przystanków autobusowych. Zainteresowane osoby mogą zapoznać się z projektem w środę 31 stycznia w godz. 18-20 Uwagi do projektu będzie można zgłaszać na spotkaniu z udziłem przedstawiciela władz gminy w czwartek 1 lutego o godz. 18:00, ... Wydarzenia/Info., 2007-01-30, Czytano: 292 raz(y)
czytam >>Mamy nowego sołtysa. 9 stycznia odbyły się w Borówcu wybory sołtysa wsi. Mieszkańcy wsi powierzyli tę funkcję na najbliższe cztery lata Panu Maciejowi Słowińskiemu (fot. drugi od prawej). Sołtysa wybrano spośród czterech kandydatów. W wyniku wyborów wyłoniono również radę sołecką, w skład której wchodzą (prócz sołtysa) trzy osoby zamieszkujące trzy geograficzne obszry Borówca. Pani Buchalska Dorota - rejon u ... Wydarzenia/Info., 2007-01-09, Czytano: 395 raz(y)
czytam >>Nowy rok - nowy sołtys We wtorek 9 stycznia o godzinie 19:00 w świetlicy wiejskiej w Borówcu przy ul. Szkolnej 2 będzie miało miejsce zebranie wiejskie, które ma wyłonić nowego sołtysa Borówca oraz radę sołecką. W upływającej kadencji sołtysem był pan Mirosław Pospieski. Czy wzorem ostatnich wyborów samorządowych również na tym stanowisku nastąpią zaminy? Dowiemy się tego we wtorkowy wieczór. Jak dotąd redakcj ... Wydarzenia/Info., 2007-01-05, Czytano: 338 raz(y)
czytam >>Przedświąteczne stowarzyszeniowe    Wczoraj (11 grudnia) członkowie stowarzyszenia "Przyjazny Borówiec" spotkami się na walnym zgromadzeniu swojego stowarzyszenia. Przedmiotem obrad było podjęcie uchwały o zmianie statutu związanej z ponownym ubieganiem się stowarzyszenia o status Organizacji Pożytku Publicznego. Uchwałę wprowadzającą stosowne zmiany przyjęto jednogłośnie. Na spotkaniu duskutowano również o zbliżających ... Wydarzenia/Info., 2006-12-12, Czytano: 319 raz(y)
czytam >>Najwyższy czas na zmiany. Od dzisiaj (4 grudnia 2006) serwis zmienił nieco swój wygląd. Zmiana jest co prawda bardziej technologiczna niż merytorczna, ale przy tej okazji nastapiła również rekonstrukcja struktury serwisu, oraz wprowadzenie nowej funkcjonalności. Dzięki zastosowaniu bazy danych możliwe było uruchomienie działu ogłoszeń dorobnych dostępnego do samodzielnej edycji przez użytkowników. Co ciekawe umies ... Wydarzenia/Info., 2006-12-04, Czytano: 298 raz(y)
czytam >>Ruszyło Koło Brydżowe w Borówcu.      Dnia 24.11.06 o g. 17.00 w Kawiarni Junipreus Cafe, własności Pana Leszka Kurowskiego i Pani Natalii Kurowskiej odbyło się pierwsze spotkanie Koła Brydżowego pod egidą Stowarzyszenia Przyjazny Borówiec. Właściciele powitali uczestników lampką szampana. Rozegrano pierwszy mini turniej na dwa stoliki (8 osób). Uczestnikami byli mieszkańcy Borówca oraz goście z Poznania. Zwycięzcą pierw ... Wydarzenia/Info., 2006-11-24, Czytano: 377 raz(y)
czytam >>Wybory samorządowe 2006 - opracowanie powyborcze Wyniki wyborów ... Publicystyka, 2006-11-12, Czytano: 424 raz(y)
czytam >>Sprzątanie Borówca, Kamionek i okolic Mimo wyborczej gorączki, a może w związku z nią ;) w najbliższą sobotę 28 października będziemy sprzątać nasze miejscowości. Organizatorami akcji są: wielka trójka już na dobre (i na złe) stowarzyszonych stowarzyszeń czyli Przyjazny Borówiec, Kórnickie Towarzystwo Ochrony Środowiska (KTOŚ) i Lasem 1000 oraz władze (Urząd Miejski oraz sołtysi Borówca i Kamionek). Sprzątanie rozpoczyna się ... Wydarzenia/Info., 2006-10-28, Czytano: 320 raz(y)
czytam >>Teatr Muzyczny w Borówcu Na tegorocznej parafiadzie gościliśmy solistów z Teatru Muzycznego z Poznania. Ten czerwcowy występ Pani Agnieszki Wawrzyniak i Pan Bartosza Kuczyka okazał się udanym preludium prawdziewgo koncertu jaki odbędzie się w Borówcu już w najbliższą niedzielę. 20 sierpnia o godz. 19.00 rozpocznie się występ solistów i baletu Teatru Muzycznego z Poznania. Koncert będzie miał miejsce przy n ... Wydarzenia/Info., 2006-08-20, Czytano: 324 raz(y)
czytam >>Uroczystość Bożego Ciała Tegoroczna procesja Bożego Ciała rozpoczęła się Mszą świętą o godz. 16.00. Prowadziła tradycyjnie do czterech ołtarzy usytuowanych na ulicach Źródlanej, Na skarpie i Poznańskiej w naszej miejscowości. ... Wydarzenia/Info., 2006-06-15, Czytano: 342 raz(y)
czytam >>Budowa linii energetycznej będzie kontynuowana! Zapowiadana na dzisiaj (14 czerwca) rozprawa w Sądzie Administracyjnym w Poznaniu rozstrzygająca o ważności pozwolenia na budowę linii energetycznej na odcinku gm. Kórnik została odroczona. Powodem było złożenie przez Polskie Sieci Elektroenergetyczne wniosku o zmianę składu sędziowskiego. Zdaniem PSE istnieje uzasadniona obawa o bezstronność sądu ponieważ Pani sędzia sprawozdawca (z 3 osobo ... Wydarzenia/Info., 2006-06-14, Czytano: 339 raz(y)
czytam >>PARAFIADA 2006 Tegoroczna parafiada przypadła na drugą niedzielę czerwca w 11-tym dniu miesiąca. Pogoda była tego dnia wyśmienita, wymarzona na niedzielny, rodzinny festyn. Atrakcji było bez liku. Występy artystyczne, zawody sportowe, loterie, pokazy i oczywiście kulinaria.      W najbliższą niedzielę (11 czerwca) w Borówcu Ksiądz Grzegorz i parafianie poraz kolejny organizują festyn katolicki - "PA ... Wydarzenia/Info., 2006-06-11, Czytano: 366 raz(y)
czytam >>Dzień Dziecka Dzisiaj jest dzień dziecka z tej okazji redakcja serwisu składa wszyskim dzieciom z Borówca i okolicy najlepsze życzenia. Aby nigdy nie zabrakło wam sił do zabawy i uśmiechu na waszych buźkach. Tego roku w Borówcu Dzień dziecka będzie okazją do świetnej zabawy na festynie, który Sołtys, Rada Sołecka, Klub Seniora, Stowarzyszenie "Przyjazny Borówiec" oraz mieszkańcy przygotowali dla ... Wydarzenia/Info., 2006-06-03, Czytano: 367 raz(y)
czytam >>Protest pod Urzędem Wojewódzkim w Poznaniu Pikieta przeciw budowie linii energetycznej zapowiadana przez protestujących mieszkańców Borówca, Kamionek, Skrzynach i Mościenicy odbyła się we wtorek 30 maja 2006 roku. ... Wydarzenia/Info., 2006-05-30, Czytano: 335 raz(y)
czytam >>A beton nadal się leje. Bedą kolejne blokady drogi S11. Środowa blokada drogi krajowej nie zatrzymała prac budowlanych. Jednak mieszkańcy nie poddają się. Żądają zatrzymania budowy do 15 czerwca spodziewając się tego dnia korzystengo dla siebie orzeczenia sądu w sprawie ważności posiadanego przez inwesora (PSE) pozwolenia na budowę. Na piątek 26 maja o godz. 7.00 zapowiedzieli kolejną blokadę drogi S11. Protestujący przepraszają za utrudnieni ... Publicystyka, 2006-05-25, Czytano: 338 raz(y)
czytam >>Blokada drogi krajowej Dzisiaj (24.05) mieszkańcy Borówca, Kamionek, Skrzynek i Mościenicy w proteście przeciw niechcianej inwestycji - potężnej linii energetycznej - w bezpośrednim sąsiedztwie ich domów zdecydowali się na zablokowanie drogi krajowej S11 w okolicy miejscowości Skrzynki. Po kilkunastu miesiącach prowadzenia trójstronnych (mieszkańcy-gmina-inwestor) negocjacji, które nie przyniosły kompletnie żadn ... Wydarzenia/Info., 2006-05-24, Czytano: 336 raz(y)
czytam >>Za pięć minut dwunasta! Dobiega końca trwający od miesięcy spór wokół przebiegu przez Borówiec i okoliczne miejscowości największej w Polsce wspartej na niemal 80 metrowych słupach linii przesyłu energii elektrycznej. Klika dni temu rozpoczęła się rozbiórka starej linii energetycznej. Wydarzenia najbliższych kilku, może kilkunastu dni ostatecznie zadecydują o przebiegu niechcianej przez mieszkańców inwestycji. Jednak, ... Publicystyka, 2006-05-21, Czytano: 320 raz(y)
czytam >>AQUANET o kanalizacji w Borówcu!      W uzupełnieniu relacji z zebrania wiejskiego zachęcam do zapoznania się z treścią pisma jakie Aquanet wystosował do Stowarzyszenia Przyjazny Borówiec w sprawie stanu zaawansowania prac związanych ze skanalizowaniem wsi Borówiec. Dokument dostępny oraz na oficjalnej stronie SPB () ... Publicystyka, 2006-04-28, Czytano: 345 raz(y)
czytam >>Relacja z Zebrania Wiejskiego W czwartek 27 kwietnia odbyło się w Borówcu Zebranie Wiejskie sprawozdawcze. Trwało ponad 3 godziny i zakończyło się ok. 22.30 O czym dyskutowano? Dowiesz się z artykułu tego artykułu. Na zebraniu obecny był burmistrz gminy pan Jerzy Lechnerowski oraz radny pan Stefan Zimiński. Zebranie prowadziła Pani Agnieszka Plucińska - członek Rady Sołeckiej. Zebranie rozpoczęto odczytaniem ... Wydarzenia/Info., 2006-04-27, Czytano: 965 raz(y)
czytam >>Dzień Ziemi        W sobotę (22 kwietnia) w Borówcu sprzątaliśmy naszą miejscowość. Spora część przydrożnych rowów i lasów została w ten sposób oczyszczona. Organizatorzy wydali ok 250 platikowych worków. Jeśli w każdym uzbierało się 10kg nieczystości to oznacza, że łącznie 2,5 tony szpecących naszą okolicę śmieci trafi tam gdzie dawno powinny się znaleźć - na wysypisko. Kamionki mogą pochwalić się zebra ... Wydarzenia/Info., 2006-04-22, Czytano: 329 raz(y)
czytam >>Wielkanoc w Borówcu Święta mineły jak mgnienie oka. Pogoda nie była wprawdzie wymarzona, ale przy odrobinie szczęścia świąteczny spacer po naszej okolicy był kojącym duszę doznaniem. Teraz pozostaje nam oczekiwanie na dłuuuugi majowy weekend i nadzieja, że dopisze pogoda. Wspominając świąteczny czas zapraszam do obejrzenia fotoreportażu autorstwa Mikołaja Bleji z obchodów świąt Wielkiejnocy w Borówcu. ... Wydarzenia/Info., 2006-04-17, Czytano: 318 raz(y)
czytam >>Stowarzyszenie Przyjazny Borówiec Stowarzyszenie "Przyjazny Borówiec" skupiające coraz szerszą rzeszę mieszkańców naszej miejscowości zyskuje na popularności. Wzmianaka o nim ukazała się w lokalnej prasie, działa strona internetowa, a obecni członkowie i sympatycy propagują idee stowarzyszenia i starją się zachęcić do działania na rzecz wspólnej sprawy wszystkich mieszkańców Borówca. Jeśli i do was trafi przyjazny borówcz ... Wydarzenia/Info., 2006-04-13, Czytano: 337 raz(y)
czytam >>CASTELLUM CANTAS w Borówcu Początek roku w Borówcu obfituje w wydarzenia artystyczne. W pierwszych dniach stycznia dzieci zaprezentowały Jasełka, zaś w minioną niedzielę (29.01) kórnicki chór CASTELLUM CANTAS pod dyrekcją p. Marka Gandeckiego wykonał koncert kolęd po niedzielnej mszy świętej w naszej kaplicy. "Zamkowi śpiewacy" zaprezentowali 8 utworów w niecodziennej aranżacji, dodając nowego blasku tradycyjnym polski ... Wydarzenia/Info., 2006-01-29, Czytano: 345 raz(y)
czytam >>Przyjazny Borówiec w internecie Stowarzyszenie przyjeło projekt ostatecznego znaku graficznego jaki będzie go reprezentował. Po tygodniach prac wielu osób, przedstawieniu kliknatu koncepcji i kilkudziesięciu wariantów zarząd stowarszyszenia za zgodą Walnego Zebrania zdecydował o wyborze swojego logotupu. Oto poniżej jego ostateczna forma. Dzięki temu możemy przystąpić do budowy informacyjnej witryny stowarzyszenia. Tymcz ... Wydarzenia/Info., 2006-01-09, Czytano: 340 raz(y)
czytam >>Jasełka W styczniowy wieczór (6.1.2006) w kaplicy dzieci zaprezentowały Jasełka. Oto krótki fotoreportaż z tego wydarzenia. ... Wydarzenia/Info., 2006-01-06, Czytano: 338 raz(y)
czytam >>Pierwsza msza w nowej kaplicy. I nadszedł wreszcie ten moment. W wilgilijną noc 24 grudnia Roku Pańskiego 2005 odprawiona została Pasterka - pierwsza msza święta w nowo budowanej kaplicy rzymsko-katolickiej w Borówcu. Jak widać na zdjęciu nasza przyszła kaplica była tej nocy największą w Polsce doskonale realistyczną Szopką Bożonarodzeniową. Wiele jeszcze pracy jest do wykonania, kaplica za rok będzie już okazalsza i bardzi ... Wydarzenia/Info., 2005-12-24, Czytano: 382 raz(y)
czytam >>Dar dla parafii. Na mszy świętej 18.12.2005 poświęcony została ikona Matki Boskiej z Lubasza Królowej Rodzin. Obraz jest darem dla parafii w Borówcu ufundowanym przez Pana Władysława Kalbarczyka z żoną Barbarą i ojcem. Obraz będzie zdobił główny ołtarz w nowo budowanej kaplicy. Autorem ikony jest artysta mieszkający pod Wrocławiem. ... Wydarzenia/Info., 2005-12-18, Czytano: 368 raz(y)
czytam >>Konkursu na logo Stowarzyszenia    Na początku października został ogłoszony konkurs na logo dla założonego stowarzyszenia mieszkańców Borówca o wdzięcznej nazwie "Przyjazny Borówiec". Nadesłano łącznie 21 propozycji, które pogrupowane zostały w 9 koncepcji znaku. Ostatnia 9 koncepcja ze względu na zbyt późne zgłoszenie nie wzięła udziału w internetowym głosowaniu. Rozkład głosów pierwszego plebiscytu spowodował konieczność prz ... Wydarzenia/Info., 2005-12-18, Czytano: 293 raz(y)
czytam >>Msza święta Hubertowska. Dni w październiku są już krótkie, a wieczory chłodne.Tego roku pogoda była dla nas jednak szczególnie łaskawa. Dużo słońca, a wszędzie żółte, złote i brązowe liście. Jesień - czas uspokojenia po upalnym lecie, jesień - czas przygotowania do mroźnej zimy, jesień - czas zbierania owoców i robienia zapraw. Zawsze najbardziej lubiłem jesień, szczególnie tę polską - złotą. Teraz, kiedy mieszkam w B ... Wydarzenia/Info., 2005-10-16, Czytano: 381 raz(y)
czytam >>Uroczysta masz święta za ojczyznę. Z udziałem Stowarzyszenia Kawaleryjskiego Im. 7 Pułku Strzelców Konnych Wielkopolskich.    15 sierpnia jest szczególną datą w roku. Zbiega się bowiem tego dnia święto kościelne i święto państwowe, oba zaś są ważnym elementem polskiej tradycji i historii. W kościele obchodzimy uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny tradycyjnie znane jako święto Matki Boskiej Zielnej. Jednocześnie jest to święto Wojska Polskiego ustanowione tego dnia dla uczczenia rocznicy "cudu nad Wis ... Wydarzenia/Info., 2005-08-15, Czytano: 478 raz(y)
czytam >>Dzień Matki w Borówcu. Wczoraj 22.05 obchodziliśmy przypadający w tym roku we czwartek Dzień Matki. Poranek tego dnia był raczej pochmurny i organizatorzy (klub seniorów, młodzież i tatusiowie oraz opiekun duchowy ks. Grzegorz) z niepokojem spoglądali w niebo. Szczęśliwym jednak zbiegiem okoliczności pogoda ok 15.00 przełamała się i wyszło piękne słońce jakby na zamówienie. Impreza rozpoczęła się o godz. 17.00. ... Wydarzenia/Info., 2005-05-22, Czytano: 488 raz(y)
czytam >>Piękny dar dla naszej wspólnoty parafialnej.    18 maja nasza powstająca wspólnota parafialna została obdarowana kopią obrazu Matki Bożej Opiekunki Rodzin z Lubasza. Kopia została wykonana tradycyjną techniką malarską przez Panią Marię Witkowską. Serdecznie dziękujemy. ANNO DOMINI 2005 MATKO NAJŚWIĘTSZA PRZYJMIJ TEN OBRAZ NA WŁASNOŚĆ, POBŁOGOSŁAW WSZYSTKIM, KTÓRZY PRZED TWOIM OBLICZEM MODLIĆ SIĘ BĘDĄ, PROSIĆ O ŁASKĘ, OP ... Wydarzenia/Info., 2005-05-18, Czytano: 373 raz(y)
czytam >>Niedziela Palmowa. Niedziela Palmowa w Borówcu tradycyjnie rozpoczyna się procesją wyruszającą spod wzgórza z krzyżem kilkaset metrów od świetlicy szkolnej. Na początku ksiądz święci przyniesione przez wiernych palmy. Następnie wszyscy wyruszają w stronę kaplicy podążając za osiołkiem, na którym siedzi mały chłopiec. Orszak dociera do szkolnej świetlicy, gdzie wierni udają się na mszę świętą, a osiołek.. ... Wydarzenia/Info., 2005-03-20, Czytano: 342 raz(y)
czytam >>Uroczysta droga krzyżowa W Sobotę 19 marca 2005 roku odprawiona została uroczysta droga krzyżowa ulicami Borówca. Mieszkańcy i zaproszeni goście tłumnie uczestniczyli w wydarzeniu. ... Wydarzenia/Info., 2005-03-19, Czytano: 372 raz(y)
czytam >>Misterium Męki Pańskiej. Każdy, kto w sobotni wieczór (2005.03.12) pozostał w domu przed telewizorem już może żałować nieobecności na wystawionym przez młodzież z Borówca Misterium Męki Pańskiej na podstwie Ewangelii św. Mateusza. Przedstawienie trwało blisko półtorej godziny, ale nikt nie dostrzegł upływającego czasu. Młodzi aktorzy przenieśli nas 2000 lat wstecz do Jerozolimy, gdzie rozegrały sie dramatyczne wyd ... Wydarzenia/Info., 2005-03-12, Czytano: 375 raz(y)
czytam >>Zebranie wiejskie Zebranie trwało 3 godziny i zakończyło się ok godz. 22.00. Na zebraniu obecni byli: władze gminy - burmistrz Jerzy Lehnerowski i V-ce burmistrz Hieronim Urbanek, Radny okręgu Stanisław Zimiński, Sołtys Mirosław Pospieski, Rada sołecka i mieszkańcy. W pierwszej części zebrania uczestniczyli również przedstawiciele spółki Aquanet wśród nich Pan Andrzej Stępka - kierownik działu sieci wodocią ... Wydarzenia/Info., 2005-02-17, Czytano: 465 raz(y)
czytam >>Od redakcji    Trzeba przyznać, że jestem bardzo mile zaskoczony dużą ilością (prawie 2000 - większość w tym tygodniu) odsłon w ciągu niespełna 2 tygodni funkcjonowania serwisu. Niewątpliwa w tym zasługa przyjaciół z portalu kamionki.snap.pl, ale również poznan.aglomeracja.info i od niedawna linkowi ze strony kornik.pl. Otrzymałem nawet kilka e-maili ze słowami uznania i - za co szczególnie dziękuję - zauwa ... Publicystyka, 2005-02-11, Czytano: 344 raz(y)
czytam >>Cienka Stalowa Linia    Budowa a raczej przebudowa linii elektroenergetycznej wysokiego napięcia biegnącej przez teren m.in. wsi Kamionki i Borówiec stała się z początkiem nowego roku wrogiem publicznym numer jeden mieszkańców naszej i sąsiedniej wsi. Tymczasem uchwała dotycząca lokalizacji tej linii została podjęta już 25 czerwca 2003 roku i opublikowana w Szczególn ... Publicystyka, 2005-02-07, Czytano: 364 raz(y)
czytam >>1 lutego 2005 - Zaczynamy Pierwszym wydarzeniem jakie nieskromnie chciałem odnotować w naszym serwisie jest ... jego powstanie. Serwis jest całkowicie niezależną witryną, która mam nadzieje stanie się naszym wirtualnym miejscem spotkań i źródłem aktualnych informacji dotyczących naszej wsi - Borówca. Witryna zawiera wiele pomocnych w codziennym życiu informacji, które będą aktualizowane i uzupełniane. Ten serwis jest ... Wydarzenia/Info., 2005-02-01, Czytano: 394 raz(y)
Od 26 października 2008 roku czytelnicy serwisu zlożyli już 384145 wizyt.
© 2005-2015 DataOnline wydawca serwisu naszborowiec.pl